استقبال نمایندگان مجلس از شفاف سازی فهرست دریافت تسهیلات اشتغال

استقبال نمایندگان مجلس از شفاف سازی فهرست دریافت تسهیلات اشتغال به گزارش كاروخدمت عضو كمیسیون كشاورزی مجلس با بیان اینكه، مسئله شفافیت یكی از حلقه های مفقوده ای است كه در اقتصاد كشور وجود دارد، اظهار داشت: این شفاف سازی باید بعنوان یك الگوی موفق باشد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، سید راضی نوری، نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در مورد انتشار جزئیات و اسامی دریافت كنندگان وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: مسئله شفافیت یكی از حلقه های مفقوده ای است كه در اقتصاد كشور وجود دارد و اقدام وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، كار بسیار مهم و اساسی بود كه به نظرم می تواند الگویی برای كل وزارتخانه ها باشد.
عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، درباره جوان گرایی در انتصابات هم اظهار داشت: جوان گرایی كار بسیار مهم و اساسی است و باید در كنار جوانان، افراد با تجربه و پخته حضور داشته باشند و جوان موفق، زمانی می تواند كارش را با موفقیت انجام دهد كه تیم مشاوره پخته در كنارش داشته باشد. خصوصیت جوان این است كه كار را با انرژی و انگیزه پیش می برد و باید از پختگی مشاوران باتجربه استفاده نماید.
وی اظهار داشت: با عنایت به شعار سال كه مقام معظم رهبری نامگذاری كردند، باید برای رونق تولید و برداشتن موانع تلاش نماییم تا جلوی محاصره اقتصادی دشمن گرفته شود.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: انتظار داریم سایر وزرا و مسئولین ارشد كشور این حركت شفافیت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی را بعنوان یك الگوی موفق در نظر بگیرند و برای مردم شفاف سازی انجام دهند.
وی عنوان كرد: شركت های وابسته به شستا هم این مسئله شفافیت را شروع كرده اند و اگر واردات، صادرات و… این شركت ها به صورت شفاف در دید مردم باشد، بسیار كار اساسی و مهمی انجام شده است.
این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: این پول ها، بیت المال است و از صندوق توسعه ملی برداشت شده است و با این شفاف سازی عموم مردم در جریان قرار گرفتند و به راحتی دستگاه های نظارتی و بازرسی هم این اطلاعات در اختیارشان قرار دارد.
نوری مطرح كرد: وقتی آمار مشخص باشد، دیگر نگران نمی شویم كه خدای ناكرده رانتی وجود دارد.
همچنین محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی هم در مورد انتشار جزئیات و اسامی دریافت كنندگان وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: من نخستین جمله ای كه هنگام دیدن وزیر عرض كردم تقدیر و تشكر از شفاف سازی ها، روشنگری و اطلاع رسانی آن به نمایندگان و مردم و از توجهی كه به جوانان متخصص و صاحب نظر داشته اند تشكر كردم.
وی اضافه كرد: بحث اشتغال و حل مشكلات صندوقهای بازنشستگی باید از اولویتهای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی باشد.

1398/03/02
20:02:34
5.0 / 5
2124
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید