بازتاب گزارش مهر

حمایت مالی از تولید داخلی پارچه

حمایت مالی از تولید داخلی پارچه به گزارش كاروخدمت مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید بعد از انتشار گزارش تولید داخلی نوعی پارچه پرمصرف وارداتی توسط تعدادی از مهندسان جوان ایرانی، از حمایت مالی برای ساخت ماشین آلات جهت تولید انبوه آن اطلاع داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، سه شنبه گذشته گزارشی با عنوان «شاید باور نكنید اما پارچه عمامه هم وارداتی است» در خبرگزاری مهر منتشر گردید. این گزارش روایت تلاش گروهی از مهندسان جهادی دانشگاه صنعتی اصفهان بود كه سال قبل موفق شدند نوعی پارچه پرمصرف كه كاربردهای مختلفی در انواع لباس تابستانه دارد و تابحال بوسیله واردات تأمین می شده را در داخل كشور با كیفیتی به مراتب مرغوب تر و قیمت تمام شده پایین تر، تولید كنند. آنگونه كه حجت الاسلام غلامرضا شاه حسینی، مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان در این گزارش برای خبرنگار مهر روایت كرده بود، تولید این پارچه فعلاً به صورت كاملاً دستی در حال انجام می باشد و باوجود آنكه گروهی دیگر از مهندسان این دانشگاه، ماشین آلات مورد نیاز برای تولید انبوه این پارچه را طراحی نموده و گام های اولیه ساخت آنرا برداشته اند، اما عدم تأمین نقدینگی مورد نیاز، باعث شده تكمیل ماشین آلات به سرانجام نرسد.
پس از انتشار این گزارش، خبرنگار مهر پیگیری هایی از صندوق كارآفرینی امید جهت حمایت مالی از این طرح این انجام داد كه خوشبختانه با استقبال مدیرعامل صندوق مواجه گردید.
اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید در گفتگو با خبرنگار مهر، از حمایت ویژه مالی برای تأمین مالی جهت ساخت دستگاه های مورد نیاز برای تولید پارچه های عمامه آگاهی داد و اظهار داشت: در این زمینه دستورات لازم به رئیس صندوق كارآفرینی استان اصفهان داده شده است تا شخصاً پیگیر این مساله باشد.
نورالله زاده با اشاره به اینكه صندوق كارآفرینی امید در امتداد عمل به سیاست های خود در خصوص پشتیبانی از ایده ها و طرح های خلاقانه اشتغال زایی از طرح های این چنینی حمایت می كند، افزود: با حمایت صندوق كارآفرینی امیدواریم تولید این پارچه كه كاربردهای متنوعی در داخل كشور دارد و تابحال از كشور دیگری وارد می شد، در داخل بومی سازی شود.
مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید اضافه كرد: صندوق كارآفرینی امید از طرح تولید این پارچه و تجهیز دستگاه های مربوطه حمایت می كند و طبق ضوابط صندوق نیز با یك دوره تنفس تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این گروه از مهندسان جوان قرار می گیرد.
حجت الاسلام شاه حسینی مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: خوشبختانه بعد از انتشار این گزارش، صندوق كارآفرینی امید در استان اصفهان طی تماس با بنده جلسه ای را ترتیب دادند و بگفته مدیر صندوق استان، تسهیلات مورد نیاز بدون بهره برای تأمین تجهیزات مورد نیاز تأمین خواهد شد كه جا دارد از مدیران این صندوق تشكر ویژه داشته باشیم.


1398/03/06
19:55:17
5.0 / 5
2344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید