نرخ بیكاری در انگلیس كم شد

نرخ بیكاری در انگلیس كم شد به گزارش كاروخدمت نرخ بیكاری انگلیس به كمترین سطح از سال ۱۹۷۵ رسیده كه این مساله سبب تعجب تحلیل گران شده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از رویترز، در شرایطی كه به علت تعطیلی گسترده واحدهای تولیدی و خودروسازی در انگلیس خیلی از كارشناسان انتظار داشتند شاهد افزایش نرخ بیكاری در انگلیس باشیم اما آمارهای جدید انتشار یافته توسط مركز آمار این كشور نشان داده است نرخ بیكاری تا آخر ماه می به كمترین سطح خود از سال ۱۹۷۵ تابحال رسیده است.
در سه ماهه منتهی به آوریل، رشد درآمدها كه شامل پاداش ها هم می شود به ۳.۱ درصد رسیده است كه باآنكه در مقایسه با رشد ۳.۳ درصدی سه ماهه منتهی به مارس كمتر است اما بالاتر از رقم پیشبینی شده توسط كارشناسان به حساب می آید.
مت هاگز، كارشناس مركز آمار انگلیس اظهار داشت: در مجموع وضعیت بازار كار تقویت شده است.
از زمان رأی به ترك اتحادیه اروپا در رفراندوم سال ۲۰۱۶، وضعیت بازار كار در انگلیس بهتر شده است و این مساله یكی از اصلی ترین موارد اشاره طرفداران برگزیت بوده است؛ هر چند كه رشد اقتصادی انگلیس در ماه آوریل به منفی ۰.۴ درصد رسید كه از سال ۲۰۱۶ بی سابقه بود اما نرخ بیكاری این كشور به ۳.۸ درصد كاهش پیدا كرد كه از ژانویه ۱۹۷۵ تابحال مشاهده نشده بود.
در سه ماهه نخست امسال ۲.۴ میلیون نفر از اتباع كشورهای اروپایی مختلف در انگلیس مشغول به كار بوده اند كه در مقایسه با سال ۲۰۱۷ تغییر چندانی نداشته است و این بدان معناست كه باوجود مساله برگزیت و احتمال ترك اتحادیه اروپا توسط این كشور، خیلی از اتباع خارجی علاقه ای به ترك انگلیس و یا بازگشت به كشور خویش را ندارند.
طی این مدت شمار بیكاران انگلیسی با كاهش ۳۴ هزار نفری به یك میلیون و ۳۰۴ هزار نفر رسیده است. شمار افراد شاغل هم با ۳۲ هزار نفر افزایش به ۳۲ میلیون و ۷۴۶ هزار نفر رسیده است.
بانك مركزی انگلیس اعلام نموده است كه دستمزدها احتمالاً امسال به صورت متوسط سه درصد بیشتر خواهند شد.1398/03/22
15:28:03
5.0 / 5
2684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید