سهم بیكاران از ذخایر ارزی چقدر است؟

سهم بیكاران از ذخایر ارزی چقدر است؟ كاروخدمت: در دو سال قبل حدود 6700 میلیارد تومان از منابع ارزی صندوق توسعه ملی برای توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری، سرمایه گذاری شده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در سال ۱۳۹۶ قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مصوب و طبق آن به منظور تحقق اهداف سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی اجازه داده شد تا با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق را به صورت قرض الحسنه در چند بانك سپرده گذاری كند تا از منابع برای صرف اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی به منظور ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت كه در مناطق مرزی و عشایری قرار دارند استفاده گردد.

بر این اساس در دو سال قبل تأمین منابع صندوق برای اجرای قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در دستور كار قرار گرفت و صندوق موظف شد به میزان سهم تعیین شده توسط سازمان برنامه و بودجه نسبت به انعقاد قراردادهای سپرده گذاری ریالی با بانك ها اقدام نماید.

این در حالی است كه آخرین گزارش عملكرد صندوق توسعه ملی نشان داده است كه در سال قبل ۱۱ فقره قرارداد عاملیت با مبلغی حدود ۵، ۱۹۰ میلیارد تومان در اجرای این قانون با بانك ها منعقد شده است.

بنابراین گزارش مبلغ قرارداد عاملیت بانك ها در امتداد اجرای قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در سال ۱۳۹۶، ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان بوده كه در مجموع دو سال قبل مبالغ سرمایه گذاری شده از صندوق توسعه ملی برای اجرای این قانون را به حدود ۶، ۶۹۰ میلیارد تومان می رساند.

تسهیلات مربوط به قانون پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار از منابع صندوق توسعه ملی به طرح های غیردولتی در حوزه كشاورزی، منابع طبیعی، معادن كوچك، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی، كلیه فعالیت های مربوط به فرش دستباف و خدمات در مناطق روستایی و عشایری و همین طور برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت اختصاص پیدا می كند.

صندوق توسعه ملی در اوایل دهه ۱۳۹۰ به منظور ذخیره سالانه قسمتی از درآمدهای ارزی ناشی از فروش نفت و فرآورده های آن برای نسل های آینده و به كارگیری آن به منظور توسعه بخش های مختلف به وجود آمده است.

سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی در بانك ها برای پشتیبانی از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایریمنبع:

1398/04/02
14:17:42
5.0 / 5
2413
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید