زیست بوم دانش بنیان صنعت حمل و نقل توسعه می یابد

زیست بوم دانش بنیان صنعت حمل و نقل توسعه می یابد به گزارش كاروخدمت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد اسلامی با هدف توسعه فناوری های راهبردی اولویت دار حوزه حمل و نقل و هوشمندسازی این صنعت پركاربرد در كشور، تفاهم نامه همكاری امضا می كنند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همكاری با مبحث ارتقای علوم بنیادین و هوشمندسازی صنعت حمل و نقل بین ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) منعقد می شود.
این تفاهم نامه با هدف «توسعه فناوری و زیست بوم دانش بنیان در حوزه صنعت حمل ونقل» و «تحقق اهداف برنامه توسعه دانش و تولید محصولات دانش بنیان» به امضای طرفین می رسد. همینطور از دیگر اهداف این تفاهم نامه می توان به مواردی چون «افزایش همكاری طرفین در پروژه های تحقیقاتی پیرامون اولویت ها، نیازمندی ها، بازار، مشتریان و … در حوزه حمل و نقل پیشرفته» و «افزایش همكاری جهت راه اندازی و شبكه سازی آزمایشگاه های حوزه حمل و نقل و عرضه خدمات آزمایشگاهی به پژوهشگران و شركت های دانش بنیان» اشاره نمود.
«همكاری در زمینه داوری و ارزیابی طرح ها و اختراعات، نظارت و بررسی نتایج پروژه های تحقیقاتی»، «برگزاری مشترك كنفرانس ها، رویدادها، همایش ها، نمایشگاه ها و نشست های علمی تخصصی در حوزه مأموریت ستاد در سطح ملی و بین المللی» و «هدایت، حمایت و پشتیبانی از ایده ها، طرح های فناورانه و كسب وكارهای نوین دانش بنیان» همچون اهدافی است كه باید بعد از امضای این تفاهم نامه اجرایی شود.
بر مبنای اعلام ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل، این تفاهم نامه در صدد است تا ضمن حمایت هدفمند و هوشمندانه از توانمندی های داخلی و ایده های برتر در حوزه حمل و نقل، نیاز كشور را بموقع و با نگاه تخصصی و صرفه اقتصادی تامین كند.1398/04/03
14:22:34
5.0 / 5
2491
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید