احتمال قسطی شدن عوارض الكترونیكی كدام خودرو ها وجود دارد؟

احتمال قسطی شدن عوارض الكترونیكی كدام خودرو ها وجود دارد؟ كاروخدمت: باتوجه به اینكه مبلغ عوارض بعضی از خودرو های پلاك عمومی و سنگین كه مسافران همیشگی آزادراه ها هستند به رقم بالایی رسیده باشد، این احتمال وجود دارد كه پرداخت عوارض الكترونیكی این دسته از خودرو ها اقساطی شود.


بهنام داودی، مدیركل بهره برداری از آزادراه ها شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در گفت و گو با ایسنا، از اعلام عوارض آزادراهی خودرو های پلاك عمومی به مالكان آنها آگاهی داد و اظهار داشت: عوارض تردد آزادراهی خودرو های پلاك عمومی كه عمدتاً ماشین های سنگین هستند، تا به امروز دریافت نشده اما هیچ خودرویی برای پرداخت نكردن عوارض آزادراهی، جریمه نشده است.
وی ادامه داد: هیچ یك از خودرو های پلاك عمومی و سنگین كه از ۲۸ اسفندماه سال قبل تا به امروز در آزادراه ها تردد داشته اند، جریمه نشده اند، با این وجود تمامی اطلاعات مربوط به تردد آزادراهی آنها ثبت و محاسبه شده است.
مدیركل بهره برداری از آزادراه ها با تاكید بر این كه خودرو های پلاك عمومی و سنگین نیز همانند تمامی خودرو های شخصی باید برمبنای ضوابط تعیین شده عوارض آزادراهی را پرداخت كنند، اظهار داشت: با عنایت به اینكه مالكان این خودرو ها تا به امروز هیچ پیامكی برای پرداخت عوارض دریافت نكرده اند، هنوز هم فرصت دارند كه بدون محاسبه جریمه، عوارض خودرا بپردازند.
بگفته داودی، بزودی مالكان این خودرو ها، پیامكی دریافت می كنند كه درباره پرداخت عوارض آزادراهی اطلاع رسانی شده است و برمبنای ضوابطی كه ابلاغ گردیده، خودرو های پلاك عمومی و سنگین بعد از دریافت پیامك، ۴۸ ساعت برای پرداخت عوارض خود فرصت دارند.
وی با اشاره به ابلاغ رسمی وزیر راه و شهرسازی، اصرار كرد كه تلاش می نماییم كسی جریمه نشود، اظهار داشت: برنامه ما این است كه تا حد ممكن از جریمه ۳۰ هزار تومانی خودرو ها به سبب پرداخت نكردن عوارض آزادراهی پنج هزار تومانی و یا هر مبلغ دیگری خودداری نماییم و به همین دلیل مجوزهای لازم را دریافت كرده ایم تا بعد از اطلاع رسانی به كاربران بوسیله پیامك، ۴۸ ساعت مهلت پرداخت عوارض داشته باشند و بعد از آن درصدی به این مبلغ اضافه خواهد شد كه این درصد مشخص، قبل از اعمال به مالكان خودرو ها اعلام می شود.
مدیركل بهره برداری از آزادراه ها با اشاره به اینكه طرح پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراهی از روزهای پایانی اسفند سال گذشته، محاسبه شده است، بنا بر این هم احتمال می رود كه مبلغ عوارض بعضی از خودرو های پلاك عمومی و سنگین كه مسافران همیشگی آزادراه ها هستند به رقم بالایی رسیده باشد، اظهار نمود: این مساله كه خودروهایی با رقم بالای عوارض بتوانند این مبالغ را به صورت اقساطی پرداخت كنند، مطرح گردیده است.
بگفته وی اما هنوز معین نمی باشد كه آیا پرداخت اقساطی عوارض خودرو های پلاك عمومی و سنگین، امكان پذیر خواهد شد یا خیر؟ هرچند به دنبال دریافت مجوزهایی هستیم كه بتوانیم عوارض خودروهایی را كه به مبالغ بالایی رسیده است، اقساطی نماییم، اما تا امروز طرحی برای این كار تصویب نشده است.
محاسبه پیمایشی عوارض در دو آزادراه
مدیر كل نظارت بر آزادراه های كشور با تاكید بر اینكه با اجرای طرح آنی رو محاسبه به عدالت نزدیك تر می شود، اشاره كرد: محاسبه پیمایشی عوارض، این امكان را فراهم نموده است كه عوارض هر خودرو متناسب با مسافت تردد در آزادراه محاسبه شود و تجهیزات لازم برای انجام این طرح حالا در دو آزادراه تهران-ساوه و كرج-قزوین اجرایی شده است.
داودی اضافه كرد: بعد از دریافت بازخورد محاسبه پیمایشی عوارض در این دو آزادراه، تمامی آزادراه های كشور كه در آنها سیستم آنی رو به راه افتاده است، به این امكان مجهز می شوند و با این روش، عوارض تمامی خودرو ها شامل كامیون، كامیونت، تاكسی، اتوبوس، مینی بوس، سواری و تریلر به صورت پیمایشی محاسبه و دریافت می شود.
منبع:

1398/04/07
14:24:40
5.0 / 5
2511
تگهای خبر: بهره برداری , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید