معاون وزیر تعاون به مهر خبر داد

پیشنهاد جدید برای تاسیس بانك تعاونی سهامی عام

پیشنهاد جدید برای تاسیس بانك تعاونی سهامی عام به گزارش كاروخدمت معاون وزیر تعاون از پیشنهاد جدید برای تاسیس بانك تعاونی سهامی عام اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون مذاكرات در چارچوب نظارت هوشمند برای ایجاد تعاونی های اعتبار روستایی در حال انجام می باشد.محمدجعفر كبیری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مطالبه روز گذشته رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم گرامیداشت روز جهانی تعاون، در خصوص اینكه بانكی در مقیاس بانك توسعه تعاون نمی تواند پاسخگوی نیازهای این بخش باشد، تصریح كرد: در این زمینه اخیرا پیشنهاداتی عرضه كردیم و در حال مذاكره هستیم.
وی با اشاره به اینكه البته نسبت به افزایش سرمایه بانك توسعه تعاون برای پشتیبانی از بخش هم اقدامات خوبی صورت گرفته است، اضافه كرد: در بودجه امسال با كمك مجلس ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانك دیده شده است. در عین حال پیشنهاد رئیس اتاق تعاون ایران را برای تأسیس بانك تعاونی سهامی عام داریم دنبال می نماییم.
معاون وزیر تعاون تصریح كرد: به هر حال قوانین بانك و بیمه قوانین خاص است كه باید با تدبیر لازم اقدام نمود. ضمن اینكه قبل از هر چیز ابتدا باید اعتماد عمومی از دست رفته در حوزه تعاونی های اعتباری را با رویكرد شفافیت و نوآوری افزایش دهیم.
كبیری با اشاره به اینكه اساسا با ایجاد زمینه شفافیت در حوزه فعالیت تعاونی های اعتباری، دولت هم تمام قد از این رویكرد حمایت خواهد كرد، درباره آخرین وضعیت مذاكره برای تأسیس بانك تعاونی سهامی عام اظهار داشت: با عنایت به اینكه در دنیا تأمین مالی خرد یكی از بهترین روش های تأمین مالی است، ما هم در این زمینه مذاكرات خویش را برای تأمین مالی خرد شروع كردیم اما مؤسسات غیرمجاز كه بعضی از آنها تعاونی ها بودند به علت سوءنظارت در گذشته، مردم و حاكمیت را بدبین كرده است كه در مرحله اول به دنبال بازیابی این اعتماد هستیم.
معاون وزیر تعاون اضافه كرد: هم اكنون گفتگو و مذاكرات در چارچوب نظارت هوشمند برای ایجاد تعاونی های اعتبار روستایی در حال انجام می باشد و در كنار آن مبحث تأسیس بانك تعاونی سهامی عام پیگیری می شود كه امیدواریم این مذاكرات در سال ۹۸ از نظر كارشناسی به نتیجه برسد.

1398/04/21
15:57:39
5.0 / 5
2491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید