كاهش قیمت نفت با ازسرگیری تولید نفت خلیج مكزیكو

كاهش قیمت نفت با ازسرگیری تولید نفت خلیج مكزیكو كاروخدمت: قیمت نفت روز سه شنبه با ازسرگیری تولید نفت خلیج مكزیكوی آمریكا بعد از طوفان گرمسیری بَری و رشد تولید شیل آمریكا، به روند كاهشی روز گذشته ادامه داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت چهار سنت كم شد و به ۶۶ دلار و ۴۴ سنت در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۱۳ سنت یا ۰.۲ درصد كم شد و به ۵۹ دلار و ۴۵ سنت در هر بشكه رسید. شاخص قیمت نفت آمریكا روز گذشته حدود یك درصد كاهش پیدا كرده بود.

تولیدكنندگان نفت در خلیج مكزیكو قسمتی از حدود سه چهارم از ظرفیت تولید نفت كه به سبب وقوع طوفان در سكوهای این منطقه متوقف شده بود را احیا كردند.

حدود ۱.۳ میلیون بشكه در روز تولید نفت در آب های خلیج مكزیكوی آمریكا در روز دوشنبه متوف شده بود كه حدود ۸۰ هزار بشكه در روز كمتر از روز یكشنبه بود.

همچنین كاركنان به بیشتر از ۲۸۰ سكوی تولید نفتی كه تخلیه شده بود، بازگشتند. چند روز طول خواهد كشید تا سكوهای این منطقه به تولید كامل بازگردند.

بازار همین طور از نشانه های رشد بیشتر تولید آمریكا تحت فشارهای كاهشی قرار گرفت. موج رونق تولید نفت شیل آمریكا این كشور را به بزرگترین تولیدكننده نفت جهان تبدیل نموده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا در گزارشی پیش بینی نمود تولید نفت هفت منطقه شیل این كشور در اوت حدود ۴۹ هزار بشكه در روز رشد كرده و به ركورد ۸.۵۵ میلیون بشكه در روز می رسد.

در مجموع تولید نفت آمریكا حالا بیشتر از ۱۲ میلیون بشكه در روز است.

بر اساس گزارش رویترز، رشد تولید نفت آمریكا تلاش های روسیه و عربستان سعودی برای كاهش سطح ذخایر جهانی نفت بوسیله متقاعد كردن تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك برای حفظ محدودیت عرضه را تضعیف می كند. این گروه كه به اوپك پلاس مشهور است ماه میلادی جاری توافق كرد كاهش تولید ۱.۲ میلیون بشكه در روز را به مدت ۹ ماه دیگر تا مارس سال ۲۰۲۰ تمدید كنند.

منبع:

1398/04/25
15:39:26
5.0 / 5
2034
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید