استاندار ایلام:

شبكه آزاد راهی ایران به شبكه حمل و نقل عراق متصل می شود

شبكه آزاد راهی ایران به شبكه حمل و نقل عراق متصل می شود به گزارش كاروخدمت استاندار ایلام اظهار داشت: ابرپروژه آزادراه پل زال - مورموری- دهلران- چیلات- نجف اشرف به طول ۱۲۶ كیلومتر ایجاد می شود.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتكی» در حاشیه جلسه پیگیری مصوبات سفر تیم اقتصادی به ایلام، اظهار نمود: آزادراه پل زال - مورموری- دهلران- چیلات- نجف اشرف به طول ۱۲۶ كیلومتر اتصال دهنده شبكه آزاد راه های كشور به شبكه حمل و نقل كشور عراق و شهر نجف است.
وی افزود: در تداوم سفر هیئت بلند پایه اقتصادی كشور به ایلام و اتخاذ تصمیمات مهمی مانند تشكیل كنسرسیومی متشكل از بانكهای ملی، ملت، پارسیان و سپه به همراه سازمان برنامه و بودجه كشور درجهت تامین مالی آزاد راه مذكور مقرر شد معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی با مساعدت سازمان برنامه و بودجه كشور، نسبت به پیگیری دریافت مجوز كمیسیون ماده ۲۳ قانون الحاق ۲ و ایجاد ردیف تملك دارایی های سرمایه ای متعاقب بردسی و تایید توانمندی مالی سرمایه گذاران شركت كننده در جهت آگهی فراخوان شناسایی و برای ارزیابی سرمایه گذاری و اجرا اقدام نماید.
وی خاطرنشان كرد: در این جلسه توافق شد برای ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور نسبت به انعقاد تفاهم نامه تامین مالی پروژه با سرمایه گذار منتخب از راه مشاركت بانك ها و سایر منابع مالی و پولی كشور اقدام گردد.
استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اعلام بانكهای ملی، ملت، پارسیان و سپه در خصوص سرمایه گذاری در راه اندازی پروژه مذكور هركدام به میزان ۱۰ درصد و جمعا به میزان ۴۰ درصد از مبلغ برآورد كل سرمایه گذاری، اظهار داشت: مصوب شد كنسرسیومی متشكل از بانكهای مذكو ر با مدیریت بانك ملی تشكیل و اقدامات لازم در این خصوص به عمل آید.
سلیمانی خاطرنشان كرد: بر این اساس سرمایه گذار منتخب هم عهده دار تامین ۳۰ درصد از مجموع هزینه های سرمایه گذاری آزاد راه خواهد بود و شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور هم نسبت به تامین ۳۰ درصد دیگر از مجموع هزینه های سرمایه گذاری از محل ردیف اعتباری بوجود آمده در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب اقدام خواهند كرد.
سلیمانی دشتكی سپس با اشاره به این مهم كه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی جهت دریافت مصوبه هیئت وزیران مجوز انعقاد قرارداد تامین مالی، اجرا، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه مذكور اقدام خواهند كرد، خاطرنشان كرد: عملیات راه اندازی آزادراه مذكور به لحاظ مشخصات فنی باید بگونه ای باشد كه كلیه الزامات آزادراهی، طراحی و اجرا در چارچوب استاندارد ها و دستورالعمل های ازادراهی رعایت شود.
وی تصریح كرد: ارزیابی و تملك مسیر و مستحدثات موجود در حریم اجرایی طرح مذكور(هزینه جانبی پروژه من جمله بیمه، مالیات، هزینه های فنی و مهندسی در برآورد هزینه های آزاد راه توسط شركت راه اندازی، نگهداری و بهره برداری آزاد راه مذكور-سرمایه گذار منتخب) منظور می شود.
نشست تامین مالی پروژه های زیربنایی استان همچون آزادراه محور پل زال - مورموری- دهلران- چیلات كه با حضور معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه كشور، رئیس دیوان محاسبات كشور، معاون وزیر و مدیرعامل ساخت و توسعه زیربناهای كشور، معاون ساخت و توسعه آزاد راه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، مدیركل سرمایه گذاری حوزه معاونت آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، معاون صندوق توسعه ملی، مدیران عامل بانكهای ملی، ملت، سپه، پارسیان و رفاه، شركت پتروسامان زاگرس و مجموعه مسئولان استانی برگزار گردید.
در این جلسه معاونین امور عمرانی و امور اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیران كل راه و شهرسازی و صمت، شهردار ایلام و تعدادی دیگر از مسئولان استانی استاندار ایلام را همراهی كردند.
1398/05/08
22:18:49
5.0 / 5
2061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید