حفظ ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال

حفظ ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال به گزارش كاروخدمت مدیركل دفتر بیمه بیكاری و پشتیبانی از مشاغل وزارت كار از كاهش آمار بنگاه های اقتصادی مشكل دار اطلاع داد و اظهار داشت: با حمایت موثر از ۴۷۰ بنگاه اقتصادی در سه ماهه نخست امسال ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در كشور تثبیت شد.كریم یاوری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون تعداد كارگران بنگاه های مشكل دار ۱۴۰ هزار نفر است و وزارتخانه های صادركننده مجوز برای بنگاه ها باید در جهت رفع مشكلات بنگاه ها با جدیت بكوشند و تمام كارفرمایان، سهام داران و مدیران بنگاه ها هم به حل و رفع مشكلات بنگاه های تحت مسئولیت خود كمك كنند.

وی با اشاره به تشكیل كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها تصریح كرد: این كارگروه ها لازم است در شرایط اقتصادی حاضر بیشتر از گذشته در خدمت رفع مشكلات بنگاه ها باشند و جلسات خویش را با حضور ذینفعان در محل بنگاه های مشكل دار برگزار كنند تا به شكل عملیاتی و میدانی این مشكلات بررسی، بازنگری و حل و فصل شود.

به قول مدیركل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار در سه ماهه نخست امسال آمار بنگاه های مشكل دار نسبت به اسفند سال قبل با كاهش روبه رو بوده به نحوی كه از ۱۳۵۱ بنگاه در اسفند ۹۷ به بیشتر از ۱۲۶۰ بنگاه رسیده است.

یاوری اضافه كرد: وزارت كار در جهت حفظ امنیت شغلی و صیانت از نیروی كار، حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها، تثبیت اشتغال و پایداری تولید بر پیگیری و رفع هرچه سریع تر مشكل بنگاه ها تاكید دارد، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال با مبادرت به موقع و پشتیبانی از ۴۷۰ بنگاه اقتصادی، موجبات تثبیت و حفظ ۱۰۰ هزار شغل در كشور فراهم گردید.

وی همینطور از برگزاری بیشتر از ۲۰۰۰ جلسه توسط كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید پارسال به منظور رسیدگی به آخرین وضعیت بنگاه های مشكل دار اطلاع داد.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جهت شناسایی و حل و فصل مشكلات بنگاه های تولیدی، كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید را در استان ها راه اندازی كرده كه این كارگروه ها ضمن رصد و شناسایی بنگاه های اقتصادی مشكل دار، وظیفه پیگیری و بررسی وضعیت بنگاه ها و حل و فصل مشكلات آنها را در دستور كار دارند. قبل از این با حمایت موثر از ۱۸۴۰ بنگاه اقتصادی زمینه حفظ و تثبیت ۳۵۰ هزار شغل پارسال فراهم شده بود.
1398/05/30
22:14:57
5.0 / 5
2100
تگهای خبر: آمار , اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید