وزیر تعاون اعلام كرد؛

تسهیلات 10 میلیونی ارزان قیمت به بانوان تعاون گر

تسهیلات 10 میلیونی ارزان قیمت به بانوان تعاون گر به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون با اشاره به افزایش۵۰۰ میلیون تومانی مبلغ ضمانت نامه معاملات به بانوان تعاونگر، اظهار داشت: ۵۰۰فقره تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریالی ارزان قیمت در اختیار تعاونی های بانوان قرار می گیرد.به گزارش كاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری به مناسبت هفته تعاون در جلسه بررسی نقش و جایگاه تعاونی های زنان در توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور اظهار نمود: زنان كارآفرین نسبت به سایر گروه های جامعه به مبحث تعاونی جامع تر توجه می كنند و تعاون را فقط بعنوان یك بنگاه اقتصادی نمی شناسند، بلكه آنرا یك فرهنگ اجتماعی برای جمع كردن سرمایه های خرد معرفی می كنند.
وی با اشاره به توجه زنان كارآفرین به صدمه های اجتماعی اضافه كرد: این زنان نگاهی همه جانبه، اجتماعی و فقرزدایی به كارآفرینی دارند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به بعضی از چالشهای موجود در حوزه تعاونیها و بخصوص در حوزه تعاونی زنان خاطرنشان كرد: مشكل تعاونی های امروز در كشور بازار، تأمین مالی، تأمین وثیقه و تبعیض های موجود و حرفه آموزی است.
شریعتمداری اضافه كرد: همینطور یكی از اشكالات اصلی تعاونی ها حرفه آموزی است كه نیاز است این حوزه تقویت شود، بنابراین توانمند سازی تعاونی ها می تواند یكی از اولویت ها باشد.
وی با بیان این كه دولت به بخش تعاون حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان بدهكار است، اضافه كرد: دولت می تواند بخشی از این بودجه را صرف توانمندسازی تعاونی ها كند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: صندوق ضمانت توسعه تعاون تابحال در حدود یك هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه صادر كرده است كه بانك توسعه تعاون هم باید برای زنان كارآفرین تسهیلات ویژه ای را در نظر گیرد و ما می خواهیم در این عرصه تبعیض جنسیتی مثبت برای زنان در نظر بگیریم.
شریعتمداری با بیان این كه زنان ۵۰ درصد جامعه را می سازند، خاطرنشان كرد: جایی كه مسیر زنان باز بود، توانستند قله های موفقیت را فتح كنند و در خیلی از مواقع با حفظ سمت مادری موفق بودند و در دریافت تسهیلات اشتغال روستایی در حال پیشی گرفتن از مردان هستند.
وی به افزایش سهم تعاونی ها در اقتصاد كشور اشاره نمود و اظهار داشت: سهم تعاونی ها در حوزه صادرات باید افزایش یابد و تا رسیدن به این هدف، باید بانك توسعه تعاون از بخش تعاون حمایت كند.
شریعتمداری با بیان این كه ما در بانكداری اجتماعی ضعیف هستیم، اظهار داشت: صدور ضمانت نامه بانكی بدون وثیقه ملكی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان یكی از تسهیلات صندوق ضمانت سرمایه گذاری برای تعاونی ها است و همینطور بانك توسعه تعاون هم تسهیلات زیر ۱۰ درصد را برای زنان كارآفرین در نظر گرفته است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات در چارچوب عقد قرار داد مرابحه به ۴۰۰ نفر از بانوان تعاون گر با نرخ ۱۵ درصد پرداخت می شود. همینطور به تعاونی های بانوان علاوه بر تخفیفات بیمه ای ۲۰ درصد هم در همه بیمه های صادره از جانب بیمه تعاون تخفیف داده می شود. علاوه بر این آموزش مجانی مدیریت ریسك به ۲۰۰ نفر از بانوان تعاونگر از راه بیمه تعاون داده خواهد شد.
وی اضافه كرد: تولیدات و صنایع دستی ایران بخصوص صنایعی كه به دست بانوان تولید می شوند را می توان وارد بازارهای خارجی كرد تا هم فرهنگ كشور را منتقل كنند و هم دارای ارزش افزوده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: لزوما تعداد تعاونی ها در كشور مهم نیست، بلكه ایجاد اشتغال پایدار مهم می باشد.


منبع:

1398/06/13
20:17:39
5.0 / 5
2391
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیمه , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید