افزایش شمار شاغلان اروپایی

افزایش شمار شاغلان اروپایی كاروخدمت: نرخ اشتغال در اتحادیه اروپا 0.3 درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ نرخ اشتغال بطور متوسط در ۱۹ كشور عضو منطقه یورو ۰.۲ درصد و در ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا ۰.۳ درصد نسبت به سه ماهه نخست امسال افزایش یافته است. با این وجود رشد اشتغال هم در منظقه یورو و هم در سطح اتحادیه اروپا ۰.۱ درصد كمتر از رقم ثبت شده سه ماهه نخست سال است.
در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، میزان اشتغال در سطح اتحادیه اروپا بطور متوسط ۱.۲ درصد و در سطح منطقه یورو یك درصد افزایش پیدا كرده است.
در میان كشورهای عضو، بیشترین افزایش در نرخ اشتغال مربوط به یونان و قبرس هر دو با ۰.۷ درصد بوده است و بعد از آنها، لهستان و اسلوونی با ۰.۶ درصد و ایتالیا با ۰.۵ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین كاهش در میزان مشاغل مربوط به كرواسی با منفی ۱.۶ درصد بوده است و لتونی با منفی ۱.۱ درصد و پرتغال ایرلند هر دو با منفی ۰.۶ درصد در رده های بعدی قرار گرفته اند.
هم چنین نرخ اشتغال در سوئد ۰.۲ درصد كاهش، آلمان ۰.۱ درصد افزایش، اتریش ۰.۲ درصد افزایش، فرانسه ۰.۳ درصد افزایش و هلند و انگلیس ۰.۴ درصد افزایش داشته است.
تا اختتام سه ماه دوم سال، ۲۴۱.۴ میلیون نفر در سطح اتحادیه اروپا شاغل بوده اند كه از این تعداد، ۱۶۰ میلیون نفر در كشورهای عضو منطقه یورو زندگی می كرده اند.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/06/20
13:03:22
5.0 / 5
2247
تگهای خبر: آمار , اشتغال , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید