معاون سازمان اداری خبر داد

برگزاری هفتمین آزمون استخدامی در ۳۰ آبان، عدم تمدید مهلت ثبت نام

برگزاری هفتمین آزمون استخدامی در ۳۰ آبان، عدم تمدید مهلت ثبت نام به گزارش كاروخدمت معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی كشور با اشاره به برگزاری هفتمین آزمون استخدامی در 30 آبان، اظهار داشت: از فردا تا 12 مهر ماه زمان ثبت نام داوطلبان است و این زمان تمدید نمی گردد.به گزارش كاروخدمت به نقل از سازمان اداری و استخدامی كشور، صدرالدین صدری نوش آبادی گفت: ثبت نام از داوطلبان از تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ بوسیله سایت سازمان سنجش كشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز و تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ به مدت ده روز ادامه خواهد داشت؛ این تاریخ به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. همین طور این آزمون در روز پنج شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار می شود.
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی كشور اضافه كرد: در این آزمون از مجموع دستگاه های اجرایی كه موفق به ستاندن تامین اعتبار لازم شده­ اند، ۲۱ دستگاه اجرایی با ظرفیت سی هزار و ۷۷ نفر (۳۰۰۷۷) سهمیه مجوز حضور دارند.
سهمیه ۱۸ هزار نفری وزارت آموزش و پرورش
وی اشاره كرد: در این آزمون وزارت آموزش و پرورش با سهمیه هجده هزار و ۹۳ نفر(۱۸۰۹۳ ) برای ۳۲ اداره كل آموزش و پرورش استان های مختلف كشور در گروه معلمی و وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشكی برای دانشگاه­ها، دانشكده­­ ها، مراكز علوم پزشكی و مراكز پژوهشی و تحقیقاتی با ۹ هزار ۴۱۶ نفر( ۹۴۱۶) مجوز، بیشترین سهمیه استخدامی را به خود اختصاص داده اند.
صدری، سازمان امور اراضی با ۹ سهمیه و سازمان ملی بهره وری با ۶ نفر را دارای كمترین سهمیه استخدامی در این آزمون معرفی نمود.
شرایط سنی شركت در هفتمین دوره آزمون استخدامی كشور
صدری اضافه كرد: در این آزمون حداقل شرط سن برای ثبت نام در همه دستگاه ها بیست سال است. با این وجود حداكثر شرط سن مربوط به دستگاه های اجرایی برای دارندگان مقاطع تحصیلی دیپلم با حداكثر سن بیست و پنج سال(۲۵)، فوق دیپلم حداكثر سن سی سال (۳۰)، كارشناسی حداكثر سن سی و پنج سال (۳۵)، كارشناسی ارشد حداكثر سن چهل سال (۴۰) و دكترا حداكثر سن چهل و پنج سال (۴۵) امكان پذیر است.
وی اشاره كرد: همین طور صرفاً حداكثر شرط سن در مقطع كاردانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ۳۵ سال است.
این مقام مسئول با اشاره به وجود دو دفترچه عمومی و اختصاصی در آزمون استخدامی اظهار داشت: مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از: فناوری اطلاعات (مهارت هفتگانه ICDL )، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی، هوش و توانمندی­های عمومی است.
صدری اشاره كرد: مواد آزمون تخصصی برای هر یك مشاغل در دفترچه مشخص شده است. كلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ­ای با ضریب یك (۱) است. همین طور به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یك سوم نمره منفی در نظر گرفته شده است.
زمان برگزاری آزمون اواخر آبان است
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: هفتمین آزمون فراگیر دستگاه­ های اجرایی اواخر آبان ماه سال ۱۳۹۸ بطور هماهنگ و همزمان در سراسر كشور توسط سازمان سنجش آموزش كشور برگزار می­شود و نتایج مرحله اول آزمون هم حدود ۴۵ روز بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.
صدری درباب پروسه استخدام شركت كنندگان در آزمون اشاره كرد: بعد از ثبت نام و شركت در آزمون از میان حد نصاب آورندگان به میزان سه برابر ظرفیت در نتایج اولیه جهت بررسی مدارك و اطلاعات خوداظهاری معرفی خواهند شد. در مشاغلی كه برای آنها مصاحبه در نظر گرفته شده برای آزمون كتبی ۷۰ درصد امتیاز، در نظر گرفته شده و مصاحبه و آزمون عملی برای آن دسته از مشاغلی كه نیازمند مصاحبه هستند ۳۰ درصد امتیازات را دارد.
وی اشاره كرد: بعد از بررسی امتیاز آزمون های كتبی و مصاحبه عملی پذیرفته شدگان به میزان یك برابر ظرفیت به گزینش معرفی و بعد از انجام آن مراحل مربوط به معاینات پزشكی، در نهایت پروسه صدور شماره مستخدم و حكم كارگزینی آنها صورت خواهد گرفت.
تعیین ایثارگران و معلولان در آزمون استخدامی
وی همین طور در ارتباط با سهمیه ایثارگران و خانواده ها ی شهدا در هفتمین آزمون فراگیر اضافه كرد: در پروسه جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد. در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترك فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا شده است و داوطلبان تایید شده این سهمیه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای اعمال سهمیه مذكور صرفا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ۲۵ درصد را انتخاب كنند.
صدری تصریح كرد: به جز وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكی، در سایر دستگاه های اجرایی شغل محل های مربوط به سهمیه های داوطلبان مشمول سهمیه ۵ درصد و سهمیه ۳ درصد معلولان نیز از سایر داوطلبان به صورت جداگانه در نظر گرفته شده است.

1398/07/01
22:07:41
5.0 / 5
1982
تگهای خبر: آزمون , آمار , استخدام , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید