یك مقام مسئول كارگری:

به داد شهركهای صنعتی برسید!

به داد شهركهای صنعتی برسید! به گزارش كاروخدمت یك مقام مسئول كارگری احیای بنگاه های راكد و خاموش را خواهان شد و اظهار داشت: دولت به داد كارخانه ها و شهركهای صنعتی برسد كه تبدیل به سوله و بارانداز شده اند.فتح اله بیات در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه امروز سرمایه گذاری برای ایجاد شغل جدید دشوار می باشد، اضافه كرد: كارگاه ها و شهركهای صنعتی زیادی داریم كه حالا سوله هایشان در حال خاك خوردن است. دولت و وزارتخانه های متولی باید این بنگاههای خاموش را شناسایی و در بازپرداخت بدهی هایشان كمك كنند.

اعمال بازرسی قوی در واردات و صادرات كالا

وی پیشگیری از ورود كالاهای خارجی مشابه تولید داخل را خواهان شد و اظهار داشت: مجوز واردات هر محصولی به كشور كه امكان ساختش را داریم نباید صادر شود و هرگونه واردات و صادرات كالایی به كشور تحت نظارت، كنترل و بازرسی قوی صورت گیرد تا راه نفوذ و سودجویی برای فرصت طلبان بسته شود.

این مقام مسئول كارگری در ادامه به طرح پرداخت یارانه دستمزد اشاره و اظهار نمود: طرح های انگیزشی طرح های خوبی است ولی باید زیرساختهای آن فراهم گردد. در طرح یارانه دستمزد باید ببینیم چه بازار كاری بابت این انگیزش ایجاد كردیم و آیا محل كاری برای نیروهای كاری كه می خواهیم جذب نماییم درنظر گرفته ایم؟

پیش بینی زیرساختهای جذب نیرو در طرح یارانه دستمزد

بیات تصریح كرد: آنچه مهم می باشد در طرح یارانه دستمزد زیرساختهای اشتغال و جذب نیرو در مناطق محروم و كم برخوردار باید ابتدا پیشبینی و سپس سرمایه اولیه و مكان و نوع شغل تعریف شود.

به گفته رئیس اتحادیه كارگران قراردادی و پیمانی، اگر زیرساختهای اولیه مهیا نشود طرح در نیمه راه باقی می ماند و نتیجه لازم را نمی دهد. وقتی طرح در كرمانشاه بعنوان یكی از شهرهای پر بیكار به اجرا درمی آید، بنگاههای اقتصادی كه مقرر است نیروی كار را جذب كنند شناسایی و مشخص شوند در چه چارچوبی و با چه امكاناتی كار خواهند كرد.

حمایت از بنگاههای خاموش و شهركهای صنعتی راكد

به اعتقاد وی به جای طرح یارانه دستمزد، دولت باید به داد كارخانه ها و شهركهای صنعتی برسد و آنها را سرپا نگه دارد كه هزینه كمی دارند. امروز شهركهای صنعتی كه سرمایه های عظیمی در آنها نهفته به جای تولید و جذب نیرو به بازار كار، به سوله و بارانداز تبدیل گشته اند بنابراین به جای دادن یارانه دستمزد بهتر است به احیای این بنگاهها بپردازیم تا هم تولید نفسی بگیرد و هم نیروهای كار شاغل را از دست ندهیم.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد یكی از برنامه های مهم وزارت كار در جهت توسعه فضای كار و گشایس بازار كار است كه هم اكنون در هشت استان كشور كه دارای بیشترین میزان بیكاری هستند به اجرا درآمده است.
1398/07/02
21:00:44
5.0 / 5
2113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید