جزئیات جدید پروازهای اربعین

بلیت هواپیما را گران نخرید

بلیت هواپیما را گران نخرید به گزارش كاروخدمت دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از جزئیات جدید برای پروازهای اربعین خبرداد و اظهار داشت: از همه مرم می خواهیم كه بلیت پروازهای اربعین را گران تر از نرخ های ثابت اعلام شده نخرند و دستگاه های نطارتی را از تخلف باخبر كنند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در مورد قیمت بلیت پروازهای اربعین، مجوز ایرلاین ها، چگونگی فروش، برخورد با گرانفروشی و تخلف و... صحبت ها و اظهارنظرهای متفاوتی اعلام شده و بارها این نظرات تغییر كرده است.
بعنوان مثال در ابتدا قرار بود اجازه فروش اینترنتی بلیت پروازهای اربعین به سایت ها داده نشود و ایرلاین ها این كار را با دفاتر رسمی خود انجام دهند و همینگونه هم شد و فروش اینترنتی ممنوع شد اما این تصمیم تغییر نمود و بگفته دبیر انجمن شركت های هواپیمایی مقرر شده در صورت پذیرش مسئولیت سایت های فروش اینترنتی بلیت هواپیما از طرف ایرلاین ها، این اتفاق بیافتد و آنها هم مانند سنوات گذشته بتوانند بلیت پروازهای اربعین را بفروشند.
مقصود اسعدی سامانی در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: برمبنای هماهنگی های صورت گرفته مقرر شد، سایت هایی كه مجوز فعالیت از سازمان هواپیمایی داشته باشند و از ایرلاین ها مسئولیت آنها را برای فروش اینترنتی بلیت هواپیما بپذیرند، بتوانند به فروش اینترنتی پروازهای اربعین بپردازند.
یكی دیگر از تفاوت های دیگری كه در این زمینه وجود دارد، این است كه در ایام گذشته در نشست شورای حمل و نقل و لجستیك با حضور وزیر راه و شهرسازی، اعلام شد كه اگر یكی از مسیرهای رفت یا برگشت بلیت های دوطرفه اربعین خارج از بازه زمانی ۱۰ روزه باشد، ایرلاین ها موظفند نرخ های اعلامی ویژه اربعین را اعمال كنند؛ اما دبیر انجمن شركت های هواپیمایی این مسئله را تایید نكرد و اظهار داشت كه نرخ ثابت برای همان بازه زمانی ملاك عمل است.
وی با اشاره به اینكه تا كنون هشت ایرلاین مجوزهای پرواز اربعین خودرا از سازمان هواپیمایی درخواست كرده اند و چند ایرلاین دیگر نیز در حال ستاندن مجوز هستند، اظهار داشت: نرخ های ثابت در نظر گرفته شده برای بلیت پروازهای اربعین، فقط طی روزهای ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه قابل اعمال خواهد بود و اگر پروازی خارج از این نرخ ها باشد تابع قیمت های اعلامی نبوده و بازار آزاد و عرضه و تقاضا نرخ آنرا مشخص می كند.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی در ارتباط با اینكه بعضی از ایرلاین ها از الان دیگر پروازی برای اربعین ندارند و ظرفیت آنها تكمیل شده است، اظهار داشت: اینگونه نیست؛ چونكه همین شركت های هواپیمایی باردیگر درخواست مجوز فوق العاده برای پروازهای اربعین دارند و در صورت امكان به آنها مجوز بیشتر داده می شود و در این میان برخی دیگر از ایرلاین ها هنوز مجوزهای خودرا دریافت نكرده اند.
اسعدی سامانی اشاره كرد: باید به این نكته توجه كرد كه ظرفیت ناوگان هوایی برای پروازهای اربعین نامحدود نیست. بعنوان مثال در سال قبل حدود ۱۰۸ هزار مسافر توانستند از حمل و نقل هوایی استفاده كنند و بنظر می رسد امسال نیز همین تعداد زائر اربعین بتوانند از هواپیما برای رفتن به عراق و نجف استفاده كنند.
منبع:

1398/07/10
16:16:36
5.0 / 5
2010
تگهای خبر: خرید , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید