نرخ بیكاری كانادا در پایین ترین سطح ۴۰ سال اخیر

نرخ بیكاری كانادا در پایین ترین سطح ۴۰ سال اخیر كاروخدمت: نرخ اشتغال زایی كانادا به بالاترین سطح خود از سال 2002 رسید.


به گزارش كاروخدمت به نقل از بلومبرگ، با رقم خوردن یك اشتغال زایی بسیار عالی دیگر در ماه سپتامبر، میزان اشتغال زایی خالص كانادا در طول نه ماه نخست سال به ۳۵۸ هزار و ۱۰۰ فرصت رسید كه بهترین عملكرد سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریكا در طول ۱۷ سال اخیر شمرده می شود. طبق اعلام مركز آمار كانادا، در ماه سپتامبر ۵۳ و ۷۰۰ فرصت شغلی به وجود آمده است كه می تواند خبر بسیار خوبی برای دولت این كشور در فاصله تنها دو هفته مانده به انتخابات محسوب شود.
اوری شنفیلد، كارشناس مسائل اقتصادی كانادا در موسسه " سی ای بی سی ورلد ماركتس" اظهار داشت: بنظر می رسد كه اقتصاد كانادا در مقابل ویروس آنفلونزای اقتصاد جهانی واكسینه شده است.
طبق اعلام مركز آمار كانادا، نرخ بیكاری این كشور تا پاین ماه سپتامبر به ۵.۵ درصد رسید كه پایین ترین نرخ ثبت شده بیكاری این كشور در طول چهار دهه اخیر شمرده می شود. در واكنش به این خبر، ارزش دلار كانادا با ۰.۵ درصد افزایش به بالاترین سطح چهار هفته اخیر خود رسید و هر دلار آمریكا به ۱.۳۲۷۷ دلار كانادا عقب نشست. بازدهی اوراق قرضه دو ساله دولتی نیز به ۱.۶۳ درصد افزایش پیدا كرد.
طی این مدت متوسط دستمزد پرداختی ساعتی ۴.۳ درصد در مقایسه با سپتامبر سال قبل افزاش پیدا كرده است كه ۰.۶ درصد بالاتر از رشد ثبت شده در ماه آگوست شمرده می شود. امسال اقتصاد كانادا در مجموع ۳۰۰ هزار فرصت شغلی تمام وقت به وجود آورده است. بخش مراقبت های درمانی با ۳۰ هزار مورد اشتغال زایی، پیشتاز بوده است و بعد از آن مشاغل اجتماعی با ۲۳ هزار فرصت شغلی قرار دارد.
طبق اعلام مركز آمار كانادا طی این مدت نرخ بیكاری جوانان ۲۰ تا ۲۴ ساله به هشت درصد كاهش پیدا كرده است كه پایین ترین سطح از زمان ثبت آمار مربوط به این گروه سنی از سال ۱۹۷۷ تابحال شمرده می شود.
در میان ایالت های مختلف، بیشترین اشتغال زایی در اونتاریو با ۴۱ هزار فرصت شغلی جدید به ثبت رسیده است و بعد از آن نوا اسكوشیا با ۳۲۰۰ فرصت قرار دارد. در سایر استان ها اشتغال زایی در مقایسه با ماه قبل تغییر چندانی نداشته است.
بطور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹، اقتصاد كانادا در هر ماه ۱۸ هزار و ۱۸۰ فرصت شغلی به وجود آورده است كه بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و كمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.
منبع:

1398/07/22
18:34:04
5.0 / 5
2177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید