اختصاصی مهر

45 هزار حمله سایبری به سامانه های اشتغال وزارت كار

45 هزار حمله سایبری به سامانه های اشتغال وزارت كار به گزارش كاروخدمت دو سامانه كارورزی ویژه فارغ التحصیلان و یارانه دستمزد وزارت كار طی هفته اول مهرماه جاری بیشتر از ۴۵هزار بار مورد حمله هكرها قرار گرفت اما این حملات ناكام ماند.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، برنامه سیاست های فعال بازاركار در ایران طی دو دهه گذشته به صورت متفرق و بدون ارتباط سیستماتیك با سایر برنامه های توسعه ای كشور اجرا می شد كه اغلب به علت همین خصوصیت جدا انگاری از سایر برنامه ها، به موفقیت قابل توجهی منتهی نمی شد.
برای نخستین بار در سه سال قبل برنامه سیاست های فعال بازار كار در دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای تسهیل اشتغالزایی جوانان گروه سنی ۳۵ سال و پایین تر و در چارچوب سه طرح كارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی، طرح معافیت بیمه كارفرمایی و طرح مهارت آموزی در محیط واقعی كار تحت عنوان طرح «كاج» (كارانه اشتغال جوانان) تدوین شد اما امسال «طرح پرداخت یارانه دستمزد» هم به آن افزوده شد و عنوان آن از طرح «كاج» به «برنامه سیاستهای فعال بازار كار» تغییر یافت.
تدوین و عملیاتی كردن این برنامه مثل هر برنامه جدید دیگری با تنگناها و مخالفت هایی هم مواجه بوده است كه گاهی عدم همكاری سایر بخش های اجرایی در عملیاتی كردن برنامه و بعضاً ایجاد مشكلاتی در پیشبرد برنامه چالش های زیادی برای مجریان بوجود آورده است.

۴۵هزار حمله سایبری به سامانه
در همین زمینه محمد آذرپناه، معاون دفترسیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار و مسئول اجرای سیاست های فعال بازار كار، با تایید این حمله سایبری به خبرنگار مهر اظهار داشت: سامانه سیاست های فعال بازار كار احیانا در حال تبدیل شدن به عرصه جدید مواجهه دولت با بدخواهان و مخالفان پیشرفت كشور خواهد شد، چون كه بعد از دوسال تلاش شبانه روزی، در اواسط مهرماه سال جاری سامانه سیاستهای فعال بازار كار تكمیل شده و بعنوان یك سامانه حرفه ای برای استفاده در اختیار جوانان و فعالان اقتصادی كشور و سایر ذینفعان قرار گرفته است.
وی تصریح كرد: در یك هفته نخست بعد از تكمیل سامانه سیاست های فعال بازار كار كه ذیل آن دو سامانه یارانه دستمزد و طرح كارورزی تعریف شده است، بیشتر از ۴۵ هزار بار مورد حمله هكرها قرار گرفته است كه این مسئله مصداقی از وقوع جنگ تمام عیار در عرصه اقتصادی می باشد.
طراح و مسئول اجرای سیاست های فعال بازار كار در وزارت كار تصریح كرد: خوشبختانه حمله كنندگان موفق به ورود به سامانه نشده اند و كارشناسان دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال كه به مثابه افسران جنگ اقتصادی و جنگ نرم انجام وظیفه می كنند، به صورت شبانه روزی از دستاوردها مراقبت كرده و راه شیطنت را بر بدخواهان وطن مسدود می كنند.
معاون دفترسیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار خطاب به مخاطبان این سامانه تصریح كرد: از این بابت هیچ نگرانی وجود ندارد و از تمام اطلاعات كاربران محافظت شده است.
وی با اشاره به موفقیت اجرای برنامه سیاستهای فعال بازار كار و نتایج قابل توجه آن اظهار داشت: در طول مدت اجرای برنامه سیاست های فعال بازار كار فاصله نرخ بیكاری استان ها كاهش معناداری پیدا كرده و همینطور نرخ بیكاری جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال در یك سال قبل بیشتر از ۲ درصد كاهش یافته است.

1398/07/24
23:56:05
5.0 / 5
1963
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید