ربیعی عنوان كرد:

افزایش قیمت گندم بر نرخ نان موثر است

افزایش قیمت گندم بر نرخ نان موثر است به گزارش كاروخدمت سخنگوی دولت در واكنش به عدم رضایت كشاورزان از نرخ خرید تضمینی گندم اظهار داشت: افزایش قیمت نرخ خرید گندم بر قیمت نان اثر می گذارد؛ بدین سبب دولت برای تعیین نرخ خرید آن، به كل جامعه نگاه می كند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، علی ربیعی در همایش ملی صندوق های خرد محلی، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه تعیین نرخ مناسب خرید تضمینی محصولات كشاورزی، در دستور كار دولت می باشد، اظهار داشت: این امر به روستاییان نیز كمك كرده و مهاجرت از روستاها را كاهش داده است؛ به نحوی كه حتی شاهد مهاجرت معكوس در بعضی از روستاهای كشور بوده ایم.
وی در واكنش به این مساله كه كشاورزان از نرخ خرید تضمینی محصولات كشاورزی خصوصاً گندم رضایت ندارند، افزود: در این زمینه باید به درصد رشد نرخ خرید تضمینی گندم توجه كرد؛ به این معنا كه افزایش قیمت نرخ خرید تضمینی گندم بر قیمت نان اثر می گذارد؛ بدین سبب دولت برای تعیین نرخ خرید این محصول به كل جامعه نگاه می كند وتوجه دارد.
ربیعی با اشاره به اینكه دولت نهاده های یارانه ای نیز به كشاورزان می دهد، اشاره كرد: رقم قابل قبولی برای نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شده؛ هر چند كه اگر منابع مالی بیشتری داشتیم، دلمان می خواست كه نرخ خرید تضمینی محصولات كشاورزی همچون گندم بیشتر باشد.
ربیعی افزود: دولت در بعضی سال ها، ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی به كشاورزان پرداخت می كند كه رقم قابل توجهی بشمار می رود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: نرخ بیكاری روستاهای كشور، ۱.۱ درصد كاهش یافته و این نرخ از ۷.۷ درصد به ۶.۶ درصد رسیده است.
ربیعی با اشاره به اینكه یكی از مشكلاتی كه همواره برای اشتغال روستایی داشتیم، تأمین مالی خرد برای روستاییان بود، افزود: برای دهك های پایین حتی نظام مالی خرد ایجاد نشده بود و بیشترین منابع بانكی را یك دهك یا حتی می توان گفت یك صدك گرفته كه این موجب ایجاد تضاد طبقاتی و بی عدالتی می شود.
وی با اشاره به اینكه در دولت، سیاست نظام تأمین خرد دنبال می شود، افزود: با این وجود بنده معتقدم كه اقدامات انجام شده هنوز كافی نیست و شورای پول و اعتبار باید توجه بیشتری به نظام تأمین مالی خرد داشته باشد.
سخنگوی دولت اظهار داشت: یكی از اشكالات روستاییان بیمه است و باید فعالیتی صورت گیرد كه فرد روستایی در زمان سالمندی نیز با مشكلات روبرو نباشد كه راه آن، بیمه تأمین اجتماعی روستاییان است.
سخنگوی دولت با اشاره به اینكه در شش سال گذشته، تعداد بیمه شدگان روستایی ۵۰ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در رابطه با بیمه روستایی و عشایری هستند كه ۶۰۰ هزار نفر آنها به سایر بیمه ها كوچ كرده و هم اكنون مستمری بگیر هستند.
وی افزود: در مجموع یك میلیون و۲۰۰ هزار نفر حق بیمه پرداخت می كنند كه ما معتقدیم باید این رقم به دو و نیم میلیون خانوار روستایی افزایش یابد.


منبع:

1398/07/28
16:28:14
5.0 / 5
1868
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , بیمه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید