وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی

شركت آذرآب اراك هزار و 100 میلیارد تومان طرح دارد

شركت آذرآب اراك هزار و 100 میلیارد تومان طرح دارد به گزارش كاروخدمت ایرنا- وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شركت آذرآب اراك یك هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح داردكه ۴۵۰ میلیارد تومان این طرح ها در دست اجرا و ۶۰۰ میلیارد تومان در حال تنظیم قرارداد است.


محمدشریعتمداری روز دوشنبه درجریان آغاز عملیات اجرایی ساختمان كانون بازنشستگان اراك اضافه كرد: شركت آذرآب اراك از بهترین شركت ها و صنایع كشور است كه در جریان خصوصی سازی لطمه هایی به آن وارد شده است.
وی تصریح كرد: با عنایت به ظرفیتهای شركت آذرآب این شركت نباید در پرداخت حقوق با مشكل مواجه شود.
شریعتمداری گفت ؛ در صحبتهایی كه با مالك شركت آذر آب انجام شده مقرر شد یك ماه و نیم از حقوق كارگران این شركت به جز مهر ماه پرداخت گردد.
وی ادامه داد؛ با توچه به پیگیریهای انجام شده توسط نمایندگان و استاندار مركزی، تثبیت مالكیت برای پیشرفت این شركت در دستور كار قرار دارد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مورد شركت هپكو هم اظهار داشت: با هماهنگی مجلس شورای اسلامی و دولت مالكیت این شركت به سازمان خصوصی سازی بازگشته و واگذاری این شركت به مالك دارای اهلیت در دستور كار قرار دارد،
شریعتمداری اضافه كرد: یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با اجازه رهبر معطم انقلاب و تصویب مجلس شورای اسلامی به مناطق زیر ۱۰ هزار نفر، روستاها و مناطق عشایری كشور اختصاص یافته است،
وی افزود: ۷۰ درصد اعتبارات اختصاص یافته از محل اعتبارات مناطق روستایی و عشایر به استان مركزی تا كنون در حوزه های مختلفی صنعتی و كشاورزی جذب شده است
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: در منطقه مركزی استان مركزی میزان آلایندگی ها بالا بود كه با اقدامات و پیگیری های انجام شده آلودگی اراك و شازند به یك سوم كاهش یافته است كه این مهم نشان از اقدامات انجام شده در صنایع است
در این آیین عملیات اجرایی ساختمان كانون بازنشستگان تامین اجتماعی اراك در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع زیر بنای ۸۴۷ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد ریال شروع شد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جریان سفر یك روزه به این استان بعد از حضور در گلزار شهدای اراك و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان از ۲ طرح اشتغالزایی شهرستان شازند بازدید نمود.
حضور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی استان مركزی، دیدار با تشكل های كارگری و كارفرمایی و شركت در آیین آغاز طرح عمرانی كانون بازنشستگان اراك از دیگر برنامه های سفر یك روزه وزیر تعاون، كارورفاه اجتماعی به استان مركزی است.
استان مركزی بعنوان چهارمین قطب صنعت كشور بیشتر از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی كوچك و بزرگ دارد.
این استان واقع در قلب كشور با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیشتر از یك میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.


1398/08/04
13:44:05
5.0 / 5
2211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید