شریعتمداری:

تحصیل معلولان در دانشگاه های سراسری و غیردولتی رایگان شد

تحصیل معلولان در دانشگاه های سراسری و غیردولتی رایگان شد به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: قانون جامع پشتیبانی از معلولان در جلسه هیات دولت تصویب گردید و براین اساس تمام معلولان در دانشگاه های سراسری و غیردولتی از آموزش رایگان بهره مند می شوند.


«محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان تصویب قانون جامع پشتیبانی از معلولان، اظهارداشت: امروز بخشنامه اجرایی ماده ۹، ۱۲ و ۱۳ تصویب گردید و بخشنامه ۹ به استفاده از معافیت پرداخت هزینه های تحصیلی آموزش عالی معلولانی كه به مراكز آموزش عالی دسترسی دارند مربوط می شود و ماده ۱۲ به پرداخت یارانه ای كارفرمایانی مرتبط می باشد كه برای ارتقای سطح كارآیی و توانمندسازی معلولان، آنها را در واحدهای تولیدی خود به كار می گیرند.
وی افزود: ماده ۱۳ نیز مربوط به كمك به حق بیمه سهم كارفرمای معلولانی است كه در واحدهای تولیدی به كار گرفته می شوند؛ با معافیت از حق بیمه كارفرما كمك جدی برای به كارگیری معلولان می شود.
وزیر كار در ادامه درباره منابع اختصاصی لایحه بودجه ۱۳۹۹ در بحث اشتغال، اظهار داشت: هنوز لایحه ای به مجلس ندادیم اما مصمم هستیم اعتبار مورد نیاز برای بند الف تبصره ۱۸ قانون را با به صورت كامل و جامع و از منابع قابل تحقق تامین نماییم.
وی اضافه كرد: همین طور در صدد هستیم در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ با كمك مجلس شورای اسلامی منابع درآمدی مطمئن برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پیش بینی نماییم.
شریعتمداری در ادام درباره استخدام خبرنگاران و فعال فضای مجازی در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: بعضی از این افراد در دوره های قبل در وزارتخانه مشغول به كار بودند.
وزیر كار اظهار داشت: مجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی دارای شركت های زیرمجموعه مختلفی است و بطور طبیعی در بخش روابط عمومی و ارتباطات خود از اشخاص باتجربه استفاده می نماید.
وی اظهارداشت: عمده استخدام ها بر طبق قراردادهای موقت و دائمی است و استخدامی رسمی دولتی نیست و این طبیعت سازمان های دولتی است كه این كار را انجام می دهد.منبع:

1398/08/08
15:01:16
5.0 / 5
2013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید