با امضای قرارداد بانك توسعه تعاون و آب و فاضلاب كشور؛

بیشتر از ۲۳ هزار شغل در بخش آب و فاضلاب ایجاد می شود

بیشتر از ۲۳ هزار شغل در بخش آب و فاضلاب ایجاد می شود كاروخدمت: بانك توسعه تعاون و شركت مهندسی آب و فاضلاب كشور با حضور وزیران نیرو و تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرارداد ایجاد ۲۳ هزار و 5۸۷ شغل مستقیم و غیرمستقیم به ارزش ۱۹ هزار و ۲۸۱ میلیارد ریال اعتبار را امضا كردند.


این تفاهم نامه ظهر امروز (شنبه) در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.
براساس این تفاهم نامه ۹۵۰ میلیارد تومان توسط صندوق توسعه ملی و بقیه نیز توسط بانك توسعه تعاون تامین می شود.
متوسط سرانه ایجاد هر شغل برای هر نفر در این طرح ۸۰ میلیون تومان است.
این تفاهم نامه در امتداد تكلیفی است كه بند الف تبصره ۱۸ بودجه تعیین كرد و بانك توسعه تعاون نیز بعنوان بانك عامل برگزیده شد.
«مرتضی بخشایش» مدیركل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو در این مراسم اظهار داشت: منابع اجرای این طرح ها به صورت مشترك بین صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانك توسعه تعاون هر كدام ۵۰ درصد تامین می شود.
وی ادامه داد: پروسه انتخاب طرح ها و تسهیل آنها توسط وزارت نیرو و بر طبق برنامه های پیشنهادی، توزیع استانی و اقدامات نهادسازی و زیرساختی در امتداد تبصره ۱۸ قانون بودجه اجرا می شود.
مدیركل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو گفت با اشاره به اینكه بر طبق این تفاهم نامه ۶ طرح بزرگ توسط آبفای كشور تهیه شده است، اظهار داشت: سه طرح مربوط به آب و فاضلاب روستایی شامل راه اندازی و بهره برداری واحدهای كوچك و ارتقای كیفی آب، تجهیز به انواع ماشین آلات و آبرسانی با تانكر است.
وی افزود: سه طرح دیگر نیز مربوط به آب و فاضلاب شهری، بهره برداری از آب با قراردادهای بلندمدت، شناسایی و طرح های رفع نشتی آب و كاهش مصرف آب است كه با اجرای این طرح ها ۸۰ درصد مصرف آب در مناطق موردنظر كاسته می شود.
مدیركل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت نیرو منابع مورد نیاز برای اجرای طرح های توسعه اشتغال و كارآفرینی صنعت آب و فاضلاب كشور را یك هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان دانست كه ۹۵۰ میلیارد تومان آن از منابع صندوق توسعه ملی و ۹۵۰ میلیارد تومان از جانب بانك توسعه تعاون تهیه شده و ۲۱ درصد نیز سرمایه در گردش برای این طرح ها درنظر گرفته شده است.منبع:

1398/08/14
09:54:13
5.0 / 5
1878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید