در گزارش كاروخدمت اعلام شد

جزئیات تصمیمات شورایعالی اشتغال

جزئیات تصمیمات شورایعالی اشتغال به گزارش كاروخدمت رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال با اشاره به شروع به كار سامانه ناظر برنامه های اشتغال كشور به منظور رصد انحرافات تسهیلات، از برنامه ریزی برای اجرای برنامه های توسعه بازار مشاغل روستایی خبرداد.محمد اسكندری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تصمیمات و مصوبات شورای عالی اشتغال كه سه شنبه هفته گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، تصریح كرد: این جلسه چند مصوبه داشت كه مهمترین آن پرداخت منابع باقی مانده سهم ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی و عشایری بود كه در این زمینه مقرر شد ۲۴۵ میلیون دلار باقی مانده هم به صورت مرحله ای پرداخت گردد.
وی اضافه كرد: همینطور بحث سامانه نظارتی وزارتخانه برای نظارت بر پرداخت تسهیلات اشتغال مطرح و قرار شد همه برنامه های اشتغال در سامانه ناظر سیاست ها و برنامه های اشتغال كشور متمركز شود و همه دستگاه ها هم مكلف شدند گزارش خویش را به صورت ماهیانه در این سامانه ثبت كنند تا از این طریق تسهیلات پرداختی اشتغال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه و همینطور تسهیلات اشتغال روستایی را رصد و پایش نماییم.
رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال با اشاره به اینكه سامانه نظارتی برنامه های اشتغال وزارت كار هم اكنون فعالیت خویش را شروع كرده است، اظهار داشت: وظیفه اصلی این سامانه پایش برنامه های اشتغال و عملكرد دستگاه ها در اجرای برنامه ها است. در چارچوب این سامانه برای هر دستگاه نام كاربری تعریف شده و باید عملكرد خویش را در سامانه ثبت كنند. این سامانه كاملا نتیجه محور است.
اسكندی با اشاره به اینكه دستگاه ها به صورت ماهیانه باید تمام برنامه ها و عملكرد خویش را در سامانه ناظر سیاست ها و برنامه های اشتغال ثبت كنند، اظهار داشت: بزودی نام كاربری در اختیار وزرا و استانداران قرار می گیرد. وظیفه ذاتی این سامانه پیدا كردن مغایرت ها و انحرافات در اجرای برنامه های اشتغال و تسهیلات پرداختی است تا انحرافات ناشی از تعهدات اشتغال و تسهیلات پرداختی به صفر برسد.
دستگاهها مكلف شدند برنامه های اشتغال خویش را ظرف دو هفته عرضه دهند
وی با اشاره به اینكه بیشترین تاكید در نشست شورایعالی اشتغال مبحث پیگیری مغایرت ها در حوزه پرداخت تسهیلات بود، تصریح كرد: یكی دیگر از خروجی های شورایعالی اشتغال این بود كه مقرر شد دستگاه ها طی دو هفته آینده برنامه های اشتغالی خویش را تحویل دهند تا برنامه ریزی اشتغال در نیمه دوم سال و همینطور سال ۹۹ آغاز شود.
رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال افزود: از مصوبات دیگر شورا این بود كه برای پایداری مشاغل و كسب و كارهای بوجود آمده از محل تسهیلات اشتغال روستایی و تبصره ۱۸، برنامه های توسعه بازار، مهارت، تكنولوژی، كیفیت و شبكه سازی اجرایی شود.
وی اظهار داشت: در نهایت قرار شد تا آخر سال بر دو برنامه مهم اشتغال تمركز شود كه نخست اجرای برنامه ها از محل منابع ۲۰ هزار میلیارد تومانی تبصره ۱۸ و دیگری اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری است.
اسكندری با تاكید بر اینكه قرار شد تا آخر امسال شورایعالی اشتغال یكبار دیگر با دستور كار بررسی اجرای برنامه ها و منابع «تبصره ۱۸ قانون بودجه» تشكیل جلسه دهد، اظهار داشت: مهمترین تصمیمات و خروجی های نشست هفته گذشته، تمركز بر اجرای برنامه اشتغال روستایی و اجرای برنامه های توسعه ای برای پایداری این كسب و كارها، تمركز بر اجرای برنامه های تبصره ۱۸ و عملیاتی كردن هفت تفاهم نامه با دستگاه ها و مبحث نظارت بر تسهیلات بود.

1398/08/20
11:10:24
5.0 / 5
2628
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید