شریعتمداری در رشت مطرح كرد:

اجرای طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی كشور با ۳۲هزار فرصت شغلی

اجرای طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی كشور با ۳۲هزار فرصت شغلی به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون با اشاره به اجرای طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در سطح كشور، اظهار داشت: اجرای این طرح منجر به اشتغال 32 هزار نفر در كشور شده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، محمد شریعتمداری عصر پنجشنبه در جلسه كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سالن غدیر استانداری گیلان با اشاره به اینكه گیلان ششمین استان امیدوار در زمینه رضایتمندی در میان استان های كشور است، اظهار نمود: گیلان شرایط مطلوبی برای ایجاد اشتغال در سایه برنامه ریزی درست و اندكی تلاش دارد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید را جز وظایف این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: افزایش نرخ مشاركت در استان گیلان ۴۵.۳ درصد است كه در مقایسه با میانگین كشوری در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
وی با اشاره به اینكه ۵۵ درصد از اشتغال موجود در كشور برمبنای دخالت دولت در حوزه های مختلف به ویژه روستایی، جهاد و كمك های جهاد كشاورزی به وجود آمده است، اضافه كرد: در تسهیلات اشتغالزایی روستایی باید برمبنای یك طرح ادامه دار طی سالیان آینده بازگشت منابع بانكی با نرخ ۹درصد صورت گیرد.
شریعتمداری با تاكید بر مشاركت هرچه بیشتر بانك ها و ایجاد اشتغال پایدار، افزود: نباید اشتغال پایدار را تنها برمبنای كد بیمه در نظر گرفت برای اینكه برای تنها ۳۸ درصد كد بیمه به وجود آمده است و بیشتر از ۶۲ درصد بیمه نشده اند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت های اشتغال فراگیر، اشاره كرد: طرح كارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در سطح كشور سبب ایجاد اشتغال برای ۳۲ هزار در سراسر كشور شده كه از این تعداد ۲۲۰ نفر مربوط به استان گیلان بوده است.
وی با اشاره به اینكه استان گیلان در تك فرزندی و سالخورده بودن رتبه نخست كشور را دارد، اضافه كرد: سالمندی در گیلان دلیل بومی ندارد و مهاجر از سایر استان به گیلان سبب ورود افراد سالمند به این استان شده است.
وزیر تعاون با تاكید بر اینكه گیلان، استان پایلوت در حل مشكلات سالمندی خواهد شد، اظهار داشت: رشد نرخ تك فرزندی همچون مشكلات و نگرانی هایی است كه با برنامه ریزی حل می شود.
شریعتمداری با اشاره به مشكلات دخانیات گیلان، اظهار داشت: در گذشته دخانیات منحصر به استان گیلان بود اما امروز كشور در وضعیتی قرار گرفته كه زمینه ورود برای كالاهای خارجی وجود دارد. هیچگاه در امور دخانیات دخالت نكرده ام و شركت دخانیات گیلان رها نشده بلكه نیازمند مدیریت كارآمد و جدید است.
وی با اشاره به انتصابات و انتخابات كشور اظهار داشت: در انتصابات و انتخابات كشوری ما تنها طرفدار پرچم سفید هستیم و طرفدار هیچ رنگی نیستیم.


منبع:

1398/08/25
13:37:51
5.0 / 5
1989
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید