شریعتمداری:

ثبت نام برای دریافت سبد حمایتی سبب قطع یارانه نمی گردد

ثبت نام برای دریافت سبد حمایتی سبب قطع یارانه نمی گردد به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: سبد حمایت معیشتی و یارانه نقدی هیچ ارتباطی با هم ندارند و ثبت نام برای دریافت سبد حمایتی سبب قطع یارانه نقدی نمی گردد.


«محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بااینكه تمكن مالی در پرداخت هدفمندی یارانه نقدی و سبد حمایت معیشتی دولت مورد توجه است اما این دو مجموعه هیچ ارتباطی با هم ندارند.
وی اضافه كرد: مجموعه پرداخت هدفمندی یارانه در سازمان هدفمندی یارانه انجام می شود و پرداخت سبد حمایت معیشتی بر عهده وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است و اینگونه نیست كه اگر برای دریافت طرح حمایت معیشتی ثبت نام كنند یارانه آنها قطع می شود.
وزیر كار درباره پرداخت سبد حمایتی به ۶۰ میلیون نفر، اشاره كرد: این واقعیت، غیرقابل انكار است.
وی افزود: ضریب خطای طرح های حمایتی در جهان چهار تا پنج درصد است و در رسیدگی ها تعلل نمیكنیم.
شریعتمداری اشاره كرد: در اینكه دولت یك ریال از افزایش قیمت بنزین را در بودجه عمومی هزینه نمی كند نیز تردید نیست.
وزیر كار درباره پرداخت سبد حمایت به زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: به همه زنان سرپرست خانوار كه تك نفره باشند و درآمد آن زیر پنج میلیون تومان باشد، سبد حمایتی پرداخت شده است و چنانچه انجام نشده نباشد بزودی پرداخت می شود.
وی اضافه كرد: در میان برخی زنان سرپرست خانوار، كارفرمایانی وجود دارد كه بیشتر از سه نفر برای آنها كار می كنند و سبد حمایتی برای آنها پرداخت نشده است.
شریعتمداری با اشاره به اینكه در پرداخت سبد حمایتی معیارهای مختلف مورد توجه قرار گرفته است، افزود: در مرحله اول اگر دسترسی به همه اطلاعات نداشتیم، با ثبت نام افراد برای دریافت سبد حمایتی، اطلاعات بانكی مورد توجه قرار می گیرد.
وی اشاره كرد: هدف دولت این است كه همه كسانی كه دارای استحقاق هستند به هیچ عنوان از دریافت سبد حمایتی دور نمانند.
وزیر كار در ادامه اشاره كرد: ثبت نام در كد دستوری به مدلول دسترسی به حساب مالی افراد نیست.
وی ادامه داد: از مراكزی كه اطلاعات افراد در آنجا ثبت شده استعلام می نماییم و این اقدام تنها مختص به حساب های بانكی افراد نیست و چنانچه افراد استحقاق داشته باشند، سبد حمایتی از دور اول برای آنها واریز می شود و در غیر اینصورت بوسیله پیامك به آنها اعلام می شود.
شریعتمداری اشاره كرد: ۶۰ میلیون نفری كه سبد حمایت معیشتی دریافت نمودند به هیچ عنوان ریزش ندارند و اگر در بررسی های خود به این نتیجه برسیم كه باید به بیشتر از ۱۸ میلیون نفر سبد حمایتی پرداخت گردد، این اقدام انجام می شود.
وزیر كار درباره ضروت ثبت نام دریافت سبد حمایت با سیمكارت ثبتی سرپرست خانوار، اظهار داشت: سرپرست خانوار باید با سیمكارت مخصوص به خود این كار را انجام دهند تا ارتباط مطمئن و درگاه امنی برای برقراری ارتباط وجود داشته باشد.منبع:

1398/09/09
14:57:00
5.0 / 5
2095
تگهای خبر: زنان , سازمان , كارفرما , معیشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید