معاون وزیر كار در حاشیه اجلاس پكن ۲۵ :

رشد 6 درصدی مشاركت زنان در اقتصاد ایران

رشد 6 درصدی مشاركت زنان در اقتصاد ایران به گزارش كاروخدمت معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در در حاشیه اجلاس پكن 25 اعلام نمود: میزان مشاركت زنان از سال 2014 تا 2018، شش درصد رشد داشته است.به گزارش كاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری در دومین روز اجلاس «پكن ۲۵» كه از ۶ آذر سال جاری به مدت سه روز در بانكوك برگزار شد، در یك نشست تخصصی با عنوان«تشریح توانمندی اقتصادی زنان ایرانی با رویكرد اشتغال مشاغل خانگی» اظهار داشت: میزان مشاركت زنان در سال ۲۰۱۴، ۱۲ درصد بوده كه این میزان در سال ۲۰۱۸ به ۱۸ درصد رسیده است.
منصوری با اشاره به اینكه ورود زنان به بازار كار یكی از ظرفیت های قابل توجه برای توسعه اقتصادیست اظهار داشت: این در شرایطی است كه نرخ مشاركت زنان در فعالیت های اقتصادی با اختلاف قابل توجهی نسبت به مردان پایین تر است.
وی اضافه كرد: دلیلهای متفاوتی برای دوری زنان از بازار كار وجود دارد و مهم ترین آن مسئولیت های شخصی و خانوادگی آنها است.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: به علت فرصت های فراهم شده برای زنان در كشور سطح تحصیلی آنها نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی پیدا كرده است بطوریكه الان حدود ۶۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی و تحصیلات عالی، زنان هستند اما كم بودن سطح مهارت یكی از اشكالات زنان برای پیوستن به بازاركار است.
وی با اشاره به اینكه برای غلبه بر این مشكلات در سطح ملی تصمیماتی اتخاذ شده است اشاره داشت: یكی از این تصمیمات افزایش ظرفیت كار در خانه است و دیگری افزایش مهارت فارغ التحصیلان با آموزش تكنیكی و فنی و حرفه ای است.
در ادامه این نشست تخصصی محمد رضا بیجندی رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان به تشریح طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همكاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی پرداخت و دستاوردهای این طرح را ارائه نمود.
گفتنی است در حاشیه این اجلاس معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با معاون وزیر توانمند سازی كشور ارمنستان دیدار و درباب وضعیت اشتغال زنان در صنایع خرد و با سرمایه های كوچك زنان گفت و گو كردند. در این دیدار طرف مقابل برای انتقال تجربیات ایران در زمینه اشتغال زنان ابراز تمایل كردند.
این اجلاس به مناسب بیست و پنجمین سالگرد اعلامیه پكن در بانكوك مقر آسیا اقیانوسیه اسكاپ اجرا شد.
در این اجلاس هیئتی به ریاست معصومه ابتكار معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور با حضور عیسی منصوری معاون توسعه كارآفرینی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، مهناز امامدادی رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و مشاغل خانگی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و محمدرضا بیجندی معاون رئیس جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان به ارائه اقدامات كشورمان در حوزه توانمندسازی اقتصادی زنان پرداختند.


منبع:

1398/09/10
21:16:17
5.0 / 5
2098
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید