یك مقام مسئول در گزارش كاروخدمت:

حقوق شهریور كارگران هفت تپه پرداخت گردید

حقوق شهریور كارگران هفت تپه پرداخت گردید كاروخدمت: مدیر كل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، از پرداخت حقوق شهریورماه كارگران هفت تپه آگاهی داد.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت كارگران شركت كشت و صنعت نیشكر هفت تپه اعلام گفت: حقوق شهریور ماه كارگران هفت تپه پرداخت و با پرداخت حقوق شهریور ماه، كارگران فقط با دو ماه حقوق معوق مواجهند.
مدیر كل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری وزارت كار اضافه كرد: به كارگران شریف و صبور هفت تپه عرض می كنم پرداخت حقوق و مطالبات كارگران باید از محل تولید كه حاصل دسترنج و زحمات كارگران عزیز است، تامین و پرداخت گردد، پس كارگران باید با تمام توان همت خودرا در تولید كمی و كیفی بكار گیرند.
یاوری اظهار داشت: بنگاه اقتصادی كشت و صنعت نیشكر هفت تپه با حدود بیشتر از چهار هزار كارگر می بایستی از محل كاشت، داشت و برداشت محصول مطالبات كارگران را تامین نماید و كارگران شریف به این مساله واقف هستند بدین سبب هر یك روز وقفه در كار برای تولید، تاثیرات خودرا بر معیشت كارگران بروز می كند.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه مطابق قانون كارفرما مكلف است حق السعی كارگران شامل مزد یا حقوق كمك عائله مندی، هزینه مسكن، خوار وبار، ایاب و ذهاب، مزایای غیر نقدی، پاداش افزایش تولید و.... را در موعد مقرر به كارگران پرداخت كند، اضافه كرد: كارفرمایان در بنگاه های بزرگ اقتصادی برای حل مشكلات بنگاه و بهبود و رونق تولید از تشریك مساعی و هم فكری و توان و تجربه كارگران می توانند بهتر بهره ببرند.
مدیر كل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار اظهار داشت: تمام عناصر موثر در تولید شامل كارگر و كارفرما در كارگاه خواسته های خودرا صرفاً از مجاری قانونی و دستگاههای ذیصلاح مرتبط پیگیری كنند.
وی اشاره كرد: هر گونه وقفه در كار، تولید را با مشكل مواجه كرده و دشواری ها را به دنبال دارد.


منبع:

1398/09/11
13:33:38
5.0 / 5
2131
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید