مراقب سامانه جعلی ثبت یارانه باشید

مراقب سامانه جعلی ثبت یارانه باشید به گزارش كاروخدمت با داغ شدن بحث ثبت درخواست سبد حمایتی پیامك هایی حاوی لینك جهت دریافت اطلاعات بانكی و پرداخت وجهی برای ثبت نام ارسال می شود كه تقلبی هستند؛ بر مبنای اعلام وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تنها سایت Hemayat.mcls.gov.ir مجاز است.


كلاهبرداران همواره منتظر موقعیت های مناسب برای رسیدن به خواسته های خود هستند، این دفعه سبد حمایت معیشتی این فرصت را در اختیار آنها قرار داده است.
بامداد ۲۴ آبان ماه قیمت بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد هم به سه هزار تومان رسید. با افزایش قیمت بنزین مقرر شد سبد حمایت معیشتی در سه مرحله (۲۷ آبان، ۳۰ ابان و دوم آذرماه) برای ۶۰ میلیون نفر واریز شود.
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعد از واریز مرحله سوم با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود كه سرپرستان خانواری كه مشمول سبد حمایتی دولت نشده و خویش را واجد شرایط دریافت این مبلغ می دانند، از ساعت هشت سوم آذرماه می توانند درخواست خویش را با ارسال شماره ملی (سرپرست خانوار) به كد دستوری #۶۳۶۹* اعلام و ثبت كنند.
از همان تاریخ بود كه همواره به مردم اخطار داده می شد كه مراقبت پیامك های تقلبی با مضامین ثبت نام برای دریافت سبد حمایتی، ارسال اطلاعات بانكی به سامانه های معرفی شده باشید. با این وجود هنوز هم بسیاری از افراد نسبت به این هشدارها بی خبر هستند و در مراجعات مختلف از ثبت اطلاعات بانكی خود در سامانه های تقلبی خبر می دهند.
برای نمونه یكی از خبرنگاران اعلام نمود پیامكی با این مضمون كه «پیامك شما قطع شد برای ثبت نام در لینك iranianassistance.com » ارسال شده است.
وی اضافه كرد: وقتی وارد سامانه اعلام شدم نام و نشان سازمان هدفمندی یارانه ها در این سایت قابل مشاهده بود. همینطور در این سایت اعلام شده بود كه برای اعلام نیازمندی یارانه نقدی فرم مورد نظر تكمیل شود در غیر این صورت تا آخر ماه یارانه نقدی حذف می شود.
همچنین در سامانه تقلبی اعلام شده افراد باید مبلغ ۲ هزار تومان بابت كارمزد ثبت نام یارانه نقدی واریز می كردند.
نكته قابل توجه این است كه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ایام گذشته تنها سامانه Hemayat.mcls.gov.ir را برای ثبت درخواست مجدد بسته حمایتی اعلام نموده است و برای ثبت درخواست در این سایت احتیاج به واریز مبلغی بعنوان كارمزد نیست و همواره تاكید شده كه سایت های دیگر كه از جانب مراجع غیر از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام می شود تقلبی است.


1398/09/14
13:07:43
5.0 / 5
2009
تگهای خبر: سازمان , مراجع , معیشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید