صورت مساله جدیدی كه پاك شد!

خودروهای داخلی ایمن نیستند ماشین وارد كنید

خودروهای داخلی ایمن نیستند ماشین وارد كنید كاروخدمت: رییس سازمان راهداری كه در طول روزهای گذشته اظهارنظرش درباره كاهش سرعت مجاز در جاده ها سروصدای زیادی به پا كرده بود، این بار در اظهاراتی جدید اعلام كرده كه باید شرایط ورود خودروهای خارجی تسهیل شود.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، یكی از اصلی ترین مشكلاتی كه در طول سال های گذشته سازمان راهداری با آن دست و پنجه نرم كرده، فاصله قابل توجه میان قیمت تمام شده خودروهای بین شهری جدید با نرخ خریداری خودروهای فرسوده بوده است؛ مشكلی كه در طول پنج سالی كه از مدیریت كشاورزان در این سازمان می گذرد هیچگاه راه حلی برای آن مطرح نشده و همچنان خیلی از راننده ها برای نوسازی خودروهای خود با اما و اگرهای جدی مواجهند.

در شرایطی كه سازمان راهداری هنوز نتوانسته راه حلی برای مساله قبلی پیدا كند، این بار رییس این سازمان به حوزه خودروهای شخصی ورود كرده و در رابطه با آن اظهاراتی عجیب داشته است.

كشاورزیان اعلام كرده كه هم اكنون خودروهای تولید داخل كمترین ایمنی را در میان خودروهای جدید دارند و نمی دانیم باید چه فكری به حال خودروهای غیرایمن كنیم.

این مقام مسئول تصمیم گرفته در پاسخ به این مساله صورت را به طور كامل پاك كند و تمام آنچه در صنعت خودروی ایران هزینه شده را به راحتی كنار بگذارد. كشاورزیان به وزیر اقتصاد پیشنهاد داده كه تعرفه واردات خودرو كاهش یابد تا مردم بتوانند خودروهای ایمن سوار شده و بدین سان خسارت شركت های بیمه كاهش یابد.

هرچند باید این صحبت رییس سازمان راهداری را از این منظر بررسی كرد كه نگرانی او درباره ایمنی خودروها به سلامت مردم باز می گردد یا به هزینه شركت های بیمه، این سوال اصلی را هم باید بیان كرد كه آیا صنعت خودروی ایران كه برای چند دهه هزینه های زیادی را به خود دیده و شركت های گسترده ای در آن فعال می باشند باید به این راحتی كنار رفته و جای خویش را به رقبای قدرتمند خارجی دهد؟

هرچند افزایش كیفیت خودروهای داخلی یكی از دغدغه های اصلی مردم است، اما آیا صرف كاهش تعرفه واردات خودرو می تواند راه حلی بلندمدت و قابل اتكایی برای این معضل باشد؟
1396/09/15
11:39:43
5.0 / 5
2325
تگهای خبر: بیمه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید