معاون وزیر كار از عضویت بیشتر از ۹ هزار معلول در تعاونی ها اطلاع داد

معاون وزیر كار از عضویت بیشتر از ۹ هزار معلول در تعاونی ها اطلاع داد به گزارش كاروخدمت معاونت تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: شمار توانیابان عضو تعاونی ها به ۹ هزار و ۵۸۴ نفر رسیده و تلاش می شود با تقویت تعاونی های توانیاب، در اولویت برنامه های بخش تعاون قرار گیرند.


«محمد كبیری» روز چهارشنبه در حاشیه بازدید یكی از تعاونی های معلولین اظهار داشت: معاونت تعاون وزارت كار همواره توجه ویژه ای به توانیابان و زنان سرپرست خانوار داشته و بر این اساس تقویت و تغذیه تعاونی های توانیاب را در اولویت برنامه های بخش تعاون قرار گرفته است.
معاون تعاون وزارت كار با اشاره به اینكه برای شكل گیری، تقویت و توانمندسازی این تعاونی ها گام هایی برداشته شد، افزود: برای نمونه كمك های فنی و اعتباری بودجه ای برای بهسازی و نوین سازی تجیهزات مورد نیاز این تعاونی ها را در اولویت جذب بودجه قرار دادیم.
وی افزود: امسال برای اولین بار این بودجه از محل كمك های سه دهك اول درآمدی جامعه از ردیف شكل گیری و توانمندسازی تعاونی ها به استان ها ابلاغ گردید.
كبیری با اشاره به اینكه امیدواریم این تسهیلات به خوبی جذب شود، اظهار داشت: برپایه تفاهم چهارجانبه معاونت تعاون با سازمان بهزیستی، بانك توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با هدف ایجاد زمینه های همكاری برای تشكیل و تغذیه تعاونی های متشكل از افراد توانیاب برای ارتقای توان علمی، مهارتی و توانمندسازی این افراد و صیانت از اشتغال آنها، به امضا رسید.
وی اظهار داشت: اولین اقدم اجرایی این تفاهم نامه محقق شد و ۳۰۰ میلیون تومان در اختیار یكی از تعاونی ها برای بهسازی فضای كسب وكار و تقویت اشتغال ۱۲۰ نفره اش قرار گرفت.
معاونت امور تعاون وزارت كار با اشاره به مشكلات پیش روی توانیابان برای حضور موثر در جامعه، اضافه كرد: امیدواریم این منابع محدود بتواند بخشی از تقاضای درست جامعه توانیابان را پوشش دهد.
كبیری تصریح كرد: رویكرد جدید معاونت تعاون تمركز بر توسعه و تقویت تعاونی های توانیاب است و امیدواریم سال آینده شاهد اتفاق های بهتری در این عرصه باشیم.


1398/09/15
21:22:05
5.0 / 5
2061
تگهای خبر: اشتغال , تعاونی , توسعه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید