سهم اشتغال روستاییان در كشور به 25 درصد افزایش یافت

سهم اشتغال روستاییان در كشور به 25 درصد افزایش یافت به گزارش كاروخدمت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: در سال های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ در بهترین شرایط سهم اشتغال روستاییان در كشور پنج درصد بود كه در سال ۹۷ این میزان به ۲۵ درصد افزایش پیدا كرد.


محمد امید روز چهارشنبه در كارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری كردستان تصریح كرد: مهاجرت معكوس در روستاهای كشور در سطح وسیعی در خیلی از روستاها در حال رخ دادن است و هر روزه بر تعداد ساكنان این روستاها افزوده می شود.
وی با اشاره به اینكه تلاش می شود منابع تسهیلات اشتغال روستایی تا پنج سال در كشور استمرار داشته باشد، افزود: كردستان در طرح های توسعه اشتغال روستایی از استان های ممتاز كشور بوده كه می تواند بعنوان الگوی كشور مطرح باشد ضمن اینكه تلاش می نماییم عقب ماندگی های این استان هم جبران شود.
امید با اشاره به اینكه ۸۷ درصد جمعیت روستایی كشور از نعمت گاز برخوردار می باشند كه كردستان با رقم ۹۰ درصدی جزو استان های پیشتاز است، اضافه كرد: ۹۰ درصد جمعیت روستایی كشور از شبكه ملی اطلاعات، مخابرات و اینترنت برخوردار می باشند اما همه این امكانات نتوانسته باعث ماندگاری روستاییان در روستاها شود بنابراین طی ده های اخیر جمعیت روستایی كشور كاهش یافته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح كرد: باید اشتغال را محور توسعه روستاها قرار دهیم تا تولید و اشتغال در این مناطق رونق گیرد تا بدین سان شاهد ماندگاری روستاییان در روستا باشیم.
وی با اشاره به اینكه كردستان از شرایط خوبی نسبت به گذشته برخوردار است، خاطرنشان كرد: یكدلی، صمیمیت و جدیت مدیریت در استان كردستان شرایط بهتری برای توسعه را رقم زده است ضمن اینكه برای جبران عقب ماندگی های كردستان، با تعصب خاصی به این استان نگاه می شود.


1398/09/17
21:10:57
5.0 / 5
1863
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید