سخنگوی ستاد بودجه در گزارش كاروخدمت:

جزئیات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال ۹۹

جزئیات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال ۹۹ به گزارش كاروخدمت سخنگوی ستاد بودجه ضمن جزئیات حمایت دولت از معیشت عمومی در سال 99، اظهار داشت: پرداخت تمامی منابع حاصل از مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به 60 میلیون ایرانی ادامه خواهد داشت.مژگان خانلو در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد اقدامات و تمهیدات حوزه پشتیبانی از معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی در لایحه بودجه سال ۹۹، گفت: معیشت عمومی، سلامت و عدالت اجتماعی در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفته است كه در این راستا برای تامین كالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشكی و نهادهای دامی و كشاورزی معادل ۱۰.۵ میلیارد دلار ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به اینكه پرداخت یارانه نقدی با اعتبار ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تداوم خواهد داشت، اضافه كرد: افزایش حقوق كارمندان و بازنشستگان دولت رشد ۱۵ درصدی خواهد داشت و همین طور سقف معافیت مالیاتی كاركنان دولتی و غیردولتی به سه میلیون تومان در ماه افزایش می یابد.
وی افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری و لشكری با رشد ۵۰ درصدی اعتبارات به میزان ۶۰۰۰ میلیارد تومان با اولویت دریافت كنندگان ماهانه كمتر از سه میلیون تومان استمرار خواهد داشت.
خانلو اضافه كرد: تمهید اعتبار لازم برای تداوم اجرای برنامه رتبه بندی معلمان به میزان ۳۰۰۰ میلیارد تومان نیز در لایحه بودجه ۹۹ مورد توجه قرار گرفته است؛ همین طور اعتبارات مورد نیاز صندوق های بازنشستگی كشوری ولشگری و فولاد با ۲۳ درصد رشد روبه رو شده است.
افزایش ۴۷ درصدی اعتبارات بنیاد شهید
خانلو اظهار داشت: طرح مقابله با فقر مطلق خانوارهای تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و اجرای قانون پشتیبانی از معلولین و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به میزان ۱۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان در دستور كار دولت برای سال آینده قرار گرفته است.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور افزود: همین طور در لایحه بودجه ۹۹، توجه ویژه ای به اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران شده به شكلی كه شاهد رشد ۴۷ درصدی اعتبارات آن از محل منابع جداول شماره (۷) و (۹) هستیم و این اعتبار از حدود ۱۳.۹ هزار میلیارد تومان به ۲۰.۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی اظهار داشت: از سویی دیگر پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به میزان ۳۰ میلیون تومان برای هریك از زوج ها برای سال آینده همچون سال جاری تداوم خواهد داشت.
خانلو اضافه كرد: روند پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغالزایی مددجویان كمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی كشور و زندانیان نیازمند به میزان ۵۰۰۰ میلیارد تومان نیز در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفته است.
تداوم پرداخت كمك معیشتی در سال ۹۹
وی با اشاره به اینكه برای استانداردسازی گرمایش مدارس توجه ویژه ای شده است، اظهار داشت: در لایحه بودجه شاهد افزایش سهم استاندارد سازی گرمایش مدارس با اولویت مناطق محروم ازمحل عوارض گاز سوژه بند «ب» ماده ۶۵ قانون الحاق (۲)، از ۲۰ به ۵۰ درصد هستیم. همین طور اعتبارات مورد نیاز برای یارانه شیر مدارس به میزان ۴۵۰ میلیارد تومان و كاغذ كتب مدارس به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
خانلو تصریح كرد: پرداخت تمامی منابع حاصل از مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین (سالانه ۳۱ هزار میلیارد تومان) به حدود ۶۰ میلیون ایرانی در سال ۹۹ تداوم خوهد داشت.
سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور اضافه كرد: استمرار اجرای طرح تحول سلامت با اعتبار ۱۳۶۰۰ میلیارد تومان، استمرار اجرای طرح توسعه و توازن منطقه ای با اعتبار ۱۴۵۰۰ میلیارد تومان و تامین منابع مورد نیاز برای تغذیه و امور رفاهی دانشجویان نیز از دیگر تمهیدات دولت برای سال آینده است.


منبع:

1398/09/20
17:16:50
5.0 / 5
2034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید