به دنبال مكاتبه وزیر كار؛

دستور ارتقای ارزش مدارك مهارتی به سازمان استخدامی ابلاغ گردید

دستور ارتقای ارزش مدارك مهارتی به سازمان استخدامی ابلاغ گردید به گزارش كاروخدمت رئیس جمهور ضمن ابلاغ دستور استانداردسازی آموزش های مهارتی به سازمان استخدامی، به دنبال نوشت دستور خود تصریح كرد: در بعضی مشاغل، گواهینامه مهارت باید ارزش بالاتری نسبت به مدارك آموزشی داشته باشد.به گزارش كاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، به دنبال مكاتبه محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با رئیس جمهور در مورد پیشبینی جایگاهی برای گواهینامه مهارتی و صلاحیت شغلی در نظام استخدامی كشور به منظور تحقق مهارت گرائی به جای مدرك گرائی و در نتیجه افزایش كیفیت تولیدات و خدمات و كاهش نرخ بیكاری در كشور، دستور رئیس جمهور با مبحث استانداردسازی و ارتقای آموزش های مهارتی به سازمان اداری و استخدامی كشور ابلاغ گردید.
در نامه شریعتمداری به رئیس جمهوری آمده است: در نظام استخدامی كشور جایگاهی برای گواهینامه های مهارتی و صلاحیت شغلی پیشبینی نشده و همواره مبنای در نظر گرفته شده در حقوق و دستمزد مستخدمین در بخش های دولتی و خصوصی، مدارك صادر شده در نظام آموزش متوسطه و عالی است. به عبارت دیگر به گواهینامه های مهارتی و صلاحیت شغلی بهایی داده نمی گردد و همین مساله یكی از علل سوق جوانان و نیروی كار كشور به مدرك گرائی است. بنابراین لازمه تحقق منویات حضرت¬عالی بر مهارت¬گرائی به جای مدرك گرائی، مستلزم رفع این نقیصه در نظام استخدامی كشور است.
. شایان ذكر است پی نوشت رئیس جمهور به شرح زیر است؛
«مسأله حائز اهمیت می باشد. بررسی فوری و گزارش شود. در بعضی از مشاغل، گواهی نامه مهارت باید ارزش بالاتری نسبت به مدارك آموزشی داشته باشد.»


1398/09/20
21:14:36
5.0 / 5
1929
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید