معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:

تشكل مستقل پشتیبانی از استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان تشكیل گردد

تشكل مستقل پشتیبانی از استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان تشكیل گردد به گزارش كاروخدمت معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، خواهان تاسیس تشكل مستقل برای پشتیبانی از فعالیتهای استارت آپی و شركت های دانش بنیان شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، محمد امید در نشست هم اندیشی شناسایی در نحوه به كارگیری ظرفیت اكوسیستم استارت آپی در حوزه كسب و كارهای روستا كه در محل صندوق كارآفرینی امید برگزار شد، با اشاره به اینكه امروز شرایط كشور برای كار كردن از همیشه مهیا تر است، تاكید كرد: همین نشست های هم اندیشی نشانه های مثبتی از انجام فعالیتهای كسب و كار است.
وی با تاكید بر اینكه از ۶۲ هزار روستای كشور، جمعیت ۳۸ هزار روستا بالای ۲۰ خانوار است، اظهار داشت: ۹۵ درصد جمعیت روستایی كشور در این ۳۸ هزار روستا ساكن هستند؛ یعنی اگر ما به این ۳۸ هزار روستا خدمت نماییم به ۹۵ درصد از اقتصاد روستا كمك كرده ایم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینكه زیرساخت های روستایی ایران از حدود ۷۰ كشور در حال توسعه هم قوی تر است، افزود: در حوزه فناوری اطلاعات و زیرساخت های بانكی، پوشش اینترنت در روستاها هم اكنون ۹۵ درصد است و بنا بر وعده وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات این پوشش تا آخر دولت به ۱۰۰ درصد می رسد.
امید همینطور به خلأ تشكل و صنف رسمی برای حمایت و پیگیری مطالبات استارت آپ ها در كشور اشاره و خاطرنشان كرد: كسب و كارهای نوپا و شركت های دانش بنیان باید همچون بخش های خصوصی و تعاون دارای یك صنف و سندیكای مستقل باشند كه متأسفانه امروز این خلأ احساس می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح كرد: ما در مجموعه دولت با كمك وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و دستگاه های مربوطه باید كمك نماییم تا یك تشكل مستقل برای پشتیبانی از فعالیتهای استارت آپی ایجاد شود. آنچه حائز اهمیت می باشد این است كه سندیكا و صنف باید بعنوان پل ارتباطی بین فعالان حوزه و دولت باشد كه متأسفانه این خلأ برای كسب و كارهای نوپا وجود دارد.
وی خاطرنشان كرد: امروز در حوزه بخش خصوصی جلساتی كه در اتاق بازرگانی برگزار می شود، نمایندگان فعالان بخش، قبل از شروع جلسات، پیشنهادات و مطالبات خویش را به صورت یكپارچه عرضه می دهند و این مورد می تواند نقشه راهی برای ما دولتی ها باشد تا بتوانیم به این درخواست های صنفی پاسخ دهیم. حال اگر فعالان حوزه استارت آپ و شركت های دانش بنیان هم در چارچوب تشكل مستقل پیشنهادات و دغدغه های خویش را مطرح كنند بسیار می تواند در پیشبرد اهداف موثر باشد.
امید اظهار داشت: هرچند نشست ها و كمپین های فعالان حوزه استارت آپ الان به صورت غیر رسمی برگزار می گردد اما اگر این نشست ها را در چارچوب یك تشكل مستقل رسمیت دهید، اساسا می توانید شاهد حمایت های واضح و شفاف دولت در این عرصه باشید.

1398/09/21
20:02:29
5.0 / 5
2019
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید