در گزارش كاروخدمت مطرح شد

تاسیس بنیاد تكنولوژی های جدید در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری

تاسیس بنیاد تكنولوژی های جدید در مشاغل فرهنگ، هنر و گردشگری به گزارش كاروخدمت مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار از تاسیس بنیاد تكنولوژی های جدید در حوزه كسب و كارهای فرهنگی، گردشگری و هنری در آینده نزدیك خبرداد.محمد عبده ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یكی از رویكردهای وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حوزه توسعه كسب و كارها، نهادسازی است كه این مورد در چارچوب طرح تكاپو (توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار) در دستور كار قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: نتیجه این سیاستگذاری، امسال به تدریج به بار نشست به صورتی كه در حوزه های فناوری چند نهاد ملی در چارچوب پشتیبانی از استارت آپ ها بوجود آمده است. این نهادها با سیاستگذاری دولت توسط بخش خصوصی ایجاد می شوند كه دولت بعنوان تسهیل گر ورود كرده است.
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تكاپو اضافه كرد: طی دو ماه گذشته دو بنیاد ملی در دو حوزه «تولید محتوای دیجیتال» و «توسعه تكنولوژی های جدید در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و بلاك چین» افتتاح شد.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، افزود: علاوه بر این، بزودی بنیاد فناوری های فرهنگی فعالیت خویش را آغاز می كند. این بنیاد به فناوری هایی كه به توسعه صنایع خلاق مانند صنایع دستی، گردشگری، نشر، موسیقی، و حوزه های مرتبط منتج می شود، كمك می نماید.
ابطحی درباره زمان افتتاح این بنیاد اظهار داشت: همزمان مقرر است در ۶ تا ۸ استان دفاتر استانی این بنیاد فعالیت خویش را آغاز كنند بنابراین در حال تمهید مقدمات استانها هستیم كه امیدواریم طی دو هفته آینده مقدمات آغاز فعالیت بنیاد فناوری های فرهنگی، هنری و گردشگری در كشور را فراهم نماییم.
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح ملی تكاپو همینطور از آمادگی برای ایجاد یك نهاد پشتیبان از كسب و كارهای روستایی در همین قالب خبرداد و اظهار داشت: بطور قطع كسب و كارهای روستاها از دو بعد ورود مشاغل نوین و خدمات قابل بررسی هستند كه این آمادگی وجود دارد تا در صورت مشاركت فعالان كسب و كارهای مناطق روستایی یك نهاد پشتیبان مشاغل در این حوزه ایجاد نماییم.

1398/09/23
21:57:39
5.0 / 5
1961
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید