یك مقام مسئول خبر داد

پرداخت تسهیلات به كارفرمایان متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی

پرداخت تسهیلات به كارفرمایان متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی به گزارش كاروخدمت مدیركل حمایت ازپایداری مشاغل با اشاره به اینكه كارفرمایان بنگاههای اقتصادی متقاضی اصلاح ساختار، باید طرح را به تصویب وزارتخانه ذیربط برسانند، از پرداخت بیمه بیكاری به كاركنان در این دوران خبرداد.به گزارش كاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، كریم یاوری با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته برای صیانت از نیروی كار تصریح كرد: در سال رونق تولید، كارگران و كارفرمایان، سهامداران و سرمایه گذاران و مدیران بنگاههای اقتصادی در خط مقدم اجرای منویات رهبری هستند و با تلاش و كار و تولید برای تحقق شعار سال جدیت دارند.
وی با اشاره به اینكه الان هم كارگران علیرغم مضائق مالی و دستمزدهای حداقلی با تمام توان در پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها دوش به دوش كارفرمایان در رفع مشكلات بنگاه ها اهتمام دارند، تصریح كرد: شناسایی و رصد، پیگیری، بررسی و رسیدگی و حل و فصل مشكلات بنگاه های اقتصادی مشكل دار در ابتدا به عهده سهامداران، مالكان، كارفرمایان و مدیران بنگاه های اقتصادی می باشد و چنانچه موفق به حل مشكل نشوند از راه وزارتخانه صادر كننده مجوز تاسیس و بهره برداری و بعد از آن از راه كارگروه های استانی و ملی تسهیل و رفع موانع تولید بایستی پیگیری و اقدام نمایند.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار اضافه كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی حل و فصل مشكلات بنگاه های اقتصادی در جهت صیانت از نیروی كار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها را رصد و پیگیری می كند كه این مورد از اولویت های كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استانهای كشور و كارگروه ملی به حساب می آید.
یاوری افزود: برای صیانت از نیروی كار، كارفرمایان، كار آفرینان و سرمایه گذاران و همینطور به منظور حفظ حیات بنگاه های اقتصادی و پایداری تولید و تثبیت اشتغال رسیدگی و حل و فصل مشكلات بنگاه های اقتصادی مشكلدار ضروریست.
كارگران كارفرمایان برای «دوران بازسازی خط تولید» بیمه بیكاری دریافت می كنند
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: كارفرمایان، كار آفرینان و سرمایه گذارانی كه بخواهند نسبت به هر گونه تغییر یا بازسازی خط تولید و جابجایی كارگاه و ماشین آلات به منظور كاهش وابستگی و بهینه كردن تولید در جهت سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت اقدام نمایند، كارگران آنان در طول مدت زمان تغییر اقتصادی با مصوبه شورای عالی كار تحت پوشش بیمه بیكاری قرار می گیرند.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار با تاكید بر اینكه مشكلات بنگاه های اقتصادی مشكلدار فقط نقدینگی نیست بلكه پاره ای از مشكلات درون كارگاهی است، اظهار داشت: بالا بودن هزینه های تولید، انباشت محصولات تولیدی، احتیاج به اصلاح ساختار، اختلاف بین سهامداران و سوء مدیریت بخشی از مشكلات درون كارگاهی هستند. همینطور ركود صنعت، تحریم ها، واردات بی رویه، قاچاق كالا، مطالبات از سایر سازمان ها هم همچون مشكلات برون كارگاهی بنگاه های مشكلدار محسوب می شوند.
یاوری اضافه كرد: در شرایطی كه بنگاههای اقتصادی با مشكل مواجه می گردند، نیروی كار و كارگران عزیز باید نهایت همراهی و همكاری را برای حل مشكل در جهت پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه با كارفرمایان به عمل آورند.
پرداخت ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای تثبیت شغل و بازسازی خط تولید
وی بیان كرد: از آغاز سال ۱۳۹۸ تا كنون بنگاههای اقتصادی از محل رونق تولید برای تثبیت اشتغال و بهینه كردن خطوط تولید و ادامه فعالیت حدود بیشتر از ۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت نمودند.
یاوری افزود: در سال ۱۳۹۸ طرح رونق تولید برای واحد های صنعتی و معدنی كوچك و متوسط اجرا می شود. همینطور بنگاههای احتیاج به بازسازی و نوسازی و طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیكی ۶۰% اجراء، از تسهیلات اصلاح ساختار تولید بهره مند خواهند شد.
تثبیت ۲۴۰ هزار شغل در سال جاری
این مقام مسئول همینطور اضافه كرد: در جهت صیانت از نیروی كار و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاهها در سال ۹۸ با حمایتهای موثر از حدود هزار بنگاه موجبات تثبیت حدود ۲۴۰ هزار نفر شغل فراهم آمد.
وی با اشاره به اینكه تابحال ۱۲۸۱ بنگاه مشكل دار در كشور شناسایی شده است، تصریح كرد: مسائل مربوط به این بنگاه ها را با جدیت رصد، پیگیری و دنبال می نماییم و در جهت رفع مشكلات آنان برای پایداری تولید از هیچ كوششی دریغ نمی نماییم.
یاوری اظهار داشت: استانداران بعنوان رئیس كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به همراه كلیه اعضاء كارگروه بگونه ای برنامه ریزی نمایند كه هر روز یك بنگاه مشكلدار و یا بحرانی را مورد بازدید قرار داده و از محل بنگاه با هم فكری مدیران، كارفرمایان و سهامداران كارگران مشكلات آنها را بررسی و رسیدگی و حل و فصل كنند.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار با اشاره به اینكه مدیران و كارفرمایان بنگاههای اقتصادی متقاضی اصلاح ساختار اقتصادی، می بایستی طرح خویش را به تصویب وزارتخانه ذیربط برسانند، تصریح كرد: تمامی كارگران و كاركنان مشمول قانون كار و تامین اجتماعی در طول اصلاح ساختار اقتصادی مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری می شوند.
یاوری اضافه كرد: بیمه شدگان مشمول قانون كار و تامین اجتماعی كه به علت بروز حوادث قوه قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل، زلزله، جنگ، آتش سوزی و غیره بیكار می شوند مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری می شوند.
اشتغال مجدد ۱۵ هزار مقرری بگیر بیمه بیكاری در سال جاری
وی تصریح كرد: پیگیری برای اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیكاری در اولویت وظایف قانونی دست اندر كاران اجرای قانون بیمه بیكاری است و در سال ۱۳۹۸ تابحال حدود ۱۵ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری اشتغال مجدد پیدا كرده اند.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار همینطور اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای مكلف است آموزش مهارت های مورد نیاز بازار كار و هم باز آموزی و تجدید مهارت كارگران تحت پوشش بیمه بیكاری را در مراكز آموزش فنی و حرفه ای و یا مراكز آموزش جوار كارخانجات فراهم نماید. هزینه های آموزش های فنی و حرفه ای مقرری بگیران بیمه بیكاری از حساب بیمه بیكاری تامین و پرداخت می گردد.
وی اضافه كرد: در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۰ هزار مقرری بگیر بیمه بیكاری به مراكز آموزش فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی و باز آموزی و تجدید مهارت معرفی گشتند.

1398/09/26
13:26:53
5.0 / 5
2051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید