سال آینده افزایش دستمزد كارگران باید همراه با توزیع اقلام اساسی باشد

سال آینده افزایش دستمزد كارگران باید همراه با توزیع اقلام اساسی باشد به گزارش كاروخدمت عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افزایش حقوق كارگران در سال ۱۳۹۹ بیشتر از كارمندان نیست و پیشنهاد ما این است كه علاوه بر افزایش دستمزد كارگران باید توزیع مایحتاج اصلی هم در دستور كار قرار گیرد.


ماه های پایانی سال زمان تصمیم گیری برای دستمزد كارگران و كارمندان در سال آینده است. هر ساله افزایش حقوق كارمندان دولت در بودجه سال آینده پیشنهاد می شود.
همچنین به استناد ماده ۴۱ قانون كار، دستمزد سالیانه در شورایعالی كار با حضور نمایندگان كارگری، كارفرمایی و دولت به ریاست وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد و با اجماع طرفین مذاكره تصویب می شود.
«حمید بادامچی» عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره افزایش دستمزد كارگران در سال ۱۳۹۹، اظهار داشت: برپایه قانون كار، ماه های پایانی سال شورایعالی كار میزان دستمزد كارگران را تعیین می كند.
وی اضافه كرد: قبل از آغاز جلسات اصلی شورایعالی كار، نماینده كارگران و كارفرمایان هم با برگزاری جلسات مختلف این مورد را بررسی می كند تا پیشنهادات مطلوب متناسب با واقعیت عرضه شود.
نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سال قبل به علت شرایط نامطلوب اقتصادی كمیته ای برای تعیین دستمزدها با حضور نماینده كارگری و كارفرمایی در مجلس تشكیل شد و پیشنهادهای آنها بررسی گردید.
وی اضافه كرد: در این جلسات پیشنهاد شد علاوه بر افزایش دستمزد به سمت توزیع مایحتاج اصلی همچون اقلام خوراكی بین كارگران حركت نماییم.
بادامچی افزود: افزایش دستمزد با عنایت به تورم سالیانه ضروریست اما پیشنهاد توزیع اقلام اساسی زندگی هم پیشنهاد مناسبی است كه می تواند مورد توجه قرار گیرد.
وی درباره میزای افزایش دستمزد كارگران، اظهار داشت: دولت افزایش حقوق كارمندان در سال ۱۳۹۹ را ۱۵ درصد اعلام نموده است و نمی توان انتظار داشت كه شورایعالی كار هم بیشتر از این میزان را برای دستمزد كارگران تصویب كند چرا توان كارفرمایی هم ضعیف است.
عضو فراكسیون اجتماعی مجلس بیان كرد: همچون سنوات گذشته تلاش می نماییم در تعیین دستمزد، هر دو طیف كارگری و كارفرمایی رضایت داشته باشند و متناسب با هزینه های جاری باشد.


1398/09/27
14:47:45
5.0 / 5
1872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید