معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

90 درصد جابه جایی در بخش بنادر و جزایر جنوب توسط تعاونی انجام می شود

90 درصد جابه جایی در بخش بنادر و جزایر جنوب توسط تعاونی انجام می شود به گزارش كاروخدمت معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تعاونی های حمل و نقل نقش موثری در حمل و نقل عمومی دارند و نقطه قوت آنها در بخش دریایی و بنادر جزایر جنوب كشور است كه 90 درصد جابه جایی های این منطقه را تعاونی ها انجام می دهند.


«محمد كبیری» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: تعاونی های حمل و نقل همچون تعاونی های اتوبوسرانی، مینی بوسرانی، سواری كرایه و كامیون داران، تاكسیرانی، وانت باران و لنج داران نقش تاثیرگذاری در حمل و نقل عمومی كشور دارند.
وی اضافه كرد: توسعه حمل و نقل از پایه های اصلی و اساسی توسعه پایدار و زیربنایی توسعه اقتصادی در جهان امروزی است كه ضمن موثر بودن بر پروسه توسعه اقتصادی، خود نیز در جریان توسعه در حال تغییر و تحول است.
كبیری با اشاره به تقسیم بندی تعاونی های حمل و نقل به چهار گروه حمل كالا، مسافر، درون شهری و حمل و نقل دریایی، اضافه كرد: این تعاونی ها با هدف ساماندهی فعالیت حمل و نقل در بخش های مختلف، تامین نیازهای شغلی و ارائه خدمات حرفه ای به اعضای خود كه شامل مالكان، رانندگان و كاركنان است تشكیل شده اند و به عموم مردم خدمات ارائه می كنند.
معاون امور تعاون وزارت كار بیان كرد: ۶۰ درصد جابه جایی كالا و صادرات در خلیج فارس، ۷۰ درصد حمل و نقل عمومی جاده ای مسافر و حدود ۲۵ درصد حمل و نقل كالای كشور توسط تعاونی ها انجام می شود.
وی افزود: بیشتر از ۲۱۰۰ شركت تعاونی فعال در حوزه حمل و نقل با تعداد نزدیك به ۱۸۰ هزار نفر عضو و بیشتر از ۲۳۰ هزار نفر اشتغالزایی در كشور وجود دارد و در تلاش هستیم تعاونی های حمل و نقل را توسعه و به نوسازی حمل و نقل عمومی كمك نماییم.
كبیری اشاره كرد: تعاونی ها در بخش حمل و نقل ریلی و هوایی نقشی ندارند و باید تلاش نماییم زمینه حضور تعاونی ها در این بخش از حمل و نقل را نیز فراهم نماییم.
منبع:

1398/09/29
18:33:23
5.0 / 5
1969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید