جزئیات تازه از تعیین تكلیف سپرده های ثامن الحجج یا دلار در سیرنزولی

نگاهی به مهمترین خبرهای اقتصادی امروز

نگاهی به مهمترین خبرهای اقتصادی امروز كاروخدمت: شاید بتوان پرداخت سپرده های ˮثامن الحججˮ را از مهترین خبر اقتصادی امروز دانست كه جزئیات بیشتری از آن اعلام شده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، پرداخت وجوه سپرده گذاران موسسات و تعاونی های منحله كه با مشكلات عدیده ای مواجه بوده اند همیشه مورد توجه سپرده گذارانی است كه پول هایشان بلوكه شده و یا به صورت خرد دریافت می كنند، این بار هم بانك پارسیان كه انجام تعهدات تعاونی منحل شده ثامن الحجج را از جانب بانك مركزی پیگیری می كند جزئیات تازه ای از جریان تعیین تكلیف سپرده ها اعلام نمود.
بنا به قول پرویزیان مدیرعامل بانك پارسیان با برنامه ریزی هایی كه از پیش انجام شده بود و برگه های تعهدی كه سپرده گذاران به بانك پارسیان عرضه كردند، اكنون موعد پرداخت وجوه تا ۲۰۰ میلیون تومان رسیده كه آن را انجام خواهند داد. وی ابراز امیدواری كرد كه با هماهنگی بانك مركزی بتوان هر چه سریع تر برای پرداخت سهم های بالاتر كه در مقابل آن متعهد هستند هم ورود كرد.
البته پرویزیان این را هم اظهار داشت كه تغییراتی در هیات تصفیه ثامن الحجج رخ داده كه شرایط مناسبتری را بوجود آورده است.
دلار در سیر نزولی
نرخ دلار طی هفته جاری با صعود همراه بود به گونه ای كه نرخ آن از رقم ۴۲۰۰ تومان عبور كرد، اما امروز با اندكی كاهش قیمت مواجه شد و قیمت آن به ۴۱۹۵ تومان رسید. این در شرایطی است كه در یكی از خبرهای امروز كارشناسان در رابطه با افزایش نرخ ارز و اینكه پشت پرده آن چه هست به عرضه دیدگاه خود پرداختند، عده ای نقد می كنند كه دولت عامدانه و برای كسب درآمد به دستكاری ارز روی آورده است. در عین حال مسئولان اقتصادی هم توضیح می دهند كه چنین نیست و افزایش قیمت ارز به علت شرایط فصلی و افزایش تقاضا رخ داده. دلیل افزاش ارز هر چه هست كارشناسان اقتصادی نسبت به تبعات تورمی آن اخطار می دهند.
تخم مرغ ارزان می گردد
در حالی كه طی هفته گذشته قیمت تخم مرغ افزایش یافته بود و در بعضی از نقاط پایتخت به شانه ای ۱۵ هزار تومان و دانه ای ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان رسیده بود اما مدیرعامل اتحادیه مركزی مرغداران مرغ تخم گذار، عامل این گرانی را تصمیمات نادرست بعضی از دستگاه های نظارتی همچون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان دانست و اعلام نمود كه بزودی با توزیع تخم مرغ ارزان قیمت، بازار متعادل می گردد.
داوری بین المللی نخستین و آخرین راه حل ایران و تركمن ها
همان طور كه پیش از این در خبرها آمده بود شركت گاز دولتی تركمنستان اعلام نمود برای حل و فصل اختلاف گازی خود با ایران، به داوری متوسل خواهد شد. ماجرا از این مقرر است كه تركمنستان برپایه توافق صورت گرفته در سال ۱۹۹۷، به ایران گاز صادر كرده اما بعدا به اصطلاح زیر حرفش زده و در طول زمستان سالهای مختلف گاه و بیگاه قیمتها را افزایش داده است. حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شركت ملی گاز ایران در آخرین اظهارات خود درمورد اتفاق مذكور به ایسنا اظهار داشت: مذاكرات با این تركمنستان درمورد این مورد ادامه دارد و ایران هنوز برای شكایت كردن زمان دارد. امیدواریم در این فاصله بتوان این مشكل را با مذاكره برطرف كرد. از زمانی كه تركمنستان شیر گاز خویش را روی ایران بست تا زمانی كه به این كشور اعلام كردیم می خواهیم شكایت كنیم ۶ ماه گذشته و فرصت این كشور هنوز تمام نشده است. به نظر من همه مسائل می تواند در مذاكره برطرف شود.
فروش سیگار توسط كیوسك ها؛ممنوع
تخلف فروش سیگار توسط كیوسك ها از دیگر خبرهای اقتصادی امروز بود كه رئیس مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور اخطار داد كه توزیع سیگار توسط كیوسك ها و هم خرده فروشان كنار خیابان غیرقانونی بوده و تخلف به شمار می آید.
1396/09/17
23:19:54
5.0 / 5
2369
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید