سازمان بهزیستی ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد كرد

سازمان بهزیستی ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد كرد به گزارش كاروخدمت مدیركل اشتغال و كارآفرینی سازمان بهزیستی كشور از تعهد ایجاد ۵۳ هزار و ۵۰۶ فرصت شغلی برای گروه هدف امسال اطلاع داد و اظهار داشت: امسال تابحال این فرصت برای ۳۰ هزار نفر محقق شده است.


رضا دهقان روز پنجشنبه در نشست خبری در قزوین اضافه كرد: معلولان، زنان شامل سرپرست خانوار و خود سرپرست و فاقد سرپرست موثر، سالمندان، افراد صدمه دیده ای چون معتادان بهبودیافته، زنان صدمه دیده اجتماعی، خانواده های دارای فرزندان چندقلو چه به صورت خویش فرمایی و چه كارفرمایی مشمول امكانات اشتغال بهزیستی هستند.
وی افزود: همینطور كارآفرینان هم در صورت به كارگیری جامعه هدف بهزیستی مشمول تسهیلات بهزیستی می شوند.
دهقان افزود: از بین ۳۰ هزار نفری كه تابحال برای آنها شغل بوجود آمده نیمی از آنها را معلولان می سازند و سازمان بهزیستی در قبال آنها نقش مسئولیت دارد.
دهقان اظهار داشت: منابع تسهیلات اشتغال سازمان بهزیستی برای مددجویان از دو بخش اصلی در چارچوب صندوق توسعه ملی و قانون بودجه كشور تخصیص می یابد.
مدیركل اشتغال و كارآفرینی سازمان بهزیستی كشور در مورد ضمانت های بانكی این تسهیلات كه برای جامعه هدف چالش بوجود می آورد اظهار داشت: سیستم بانكی كشور یك سری تضمین را برای پرداخت وام طبق مقررات سازمان مركزی در نظر دارد و با عنایت به دشواری تامین ضامن، سازمان بهزیستی در تلاش است با همكاری بانك مركزی و شورایعالی اشتغال شرایط تضمین را ساده تر كند هرچند كه هم اكنون هم برخی بانك ها در این حوزه همكاری لازم را دارند.
وی خاطرنشان كرد: البته در كنار این بخش كارفرمایی هم باید در سطح كشور فعال شود تا با ظرفیت سازی در این عرصه بخصوص در بخش هایی كه مزیت رقابتی دارد به رونق اقتصادی كمك كنند.
دهقان تصریح كرد: بهزیستی بعنوان سازمان مسوول در قبال معلولان تلاش دارد تسهیلات مالیاتی، بیمه ای و بانكی را افزایش حداكثری دهد اما به هر حال محدودیت منابع در هر سه زمینه وجود دارد.
وی همینطور با اشاره به وضعیت اجرای قانون اختصاص سه درصد سهم استخدام دستگاه های اجرایی به معلولان اظهار داشت: این قانون سال قبل نخستین بار در كشور اجرا شد و حدود ۱۳۰ نفر در آزمون ها پذیرفته شدند.
دهقان با اشاره به اینكه برای اجرای كامل این قانون باید همه دستگاه های اجرایی توجیه شوند اظهار داشت: در كنار پیگیری این قانون باید ظرفیت استخدام در بخش غیردولتی هم بگونه ای هدفمند شود كه درصدی از آن به جذب معلولان اختصاص پیدا كند.
وی تصریح كرد: بزرگ كردن دولت كار درستی نیست و استخدام در دستگاه های دولتی به همین معنا است در حالیكه با چابك كردن دولت و تقویت بخش غیردولتی، صادرات و امنیت شغلی هم محقق می شود.
دهقان اضافه كرد: در بعضی از استان ها به صورت پایلوت سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه بهزیستی هم برای توسعه اشتغال همكاری دارند و ما باید ارتباط خویش را با كارفرمایان بیشتر نماییم تا آنها چتر حمایتشان در اشتغال بر این افراد باشد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون ۱۲۰ هزار نفر در سازمان بهزیستی متقاضی اشتغال هستند اظهار داشت: البته این آمار قطعی و به روز نیست چون خیلی از افراد با وجود احتیاج به كار اظهار، درخواست شغل ندارند و بهزیستی آمار همه اقشاری كه می توانند در پوشش این سازمان باشند را ندارد.
مدیركل اشتغال و كارآفرینی سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر اینكه این سازمان در حوزه اشتغال نه یك ایجادكننده بلكه فصل تسهیل گر است اضافه كرد: بهزیستی به دنبال آن است تا با جلب حمایت سمن های فعال در این عرصه كه ارتباط و آشنایی بیشتری با جامه هدف این سازمان دارند، اشتغال مددجویان را تسهیل كند.


1398/10/07
20:17:19
5.0 / 5
2014
تگهای خبر: آزمون , آمار , استخدام , اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید