فعال كردن واحدهای تولیدی كوچك با تشكیل شركت تعاونی امكان پذیر است

فعال كردن واحدهای تولیدی كوچك با تشكیل شركت تعاونی امكان پذیر است به گزارش كاروخدمت معاون كارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: فعال كردن واحدهای تولیدی كوچك با پرداخت تسهیلات به این واحدها در چارچوب شركت تعاونی بزرگ تولیدی امكان پذیر است.


عیسی منصوری روز شنبه در نشست توسعه اشتغال و رفع مشكلات آبزیان در آبادان و خرمشهر در سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان بیان كرد: درصورتی كه یك شركت بزرگ در چارچوب تعاونی واحدهای تولیدی همچون آبزی پروری را زیرپوشش قرار دهد برای اشتغال این واحدها تسهیلات بانكی با سود ارزان قیمت از محل منابع ملی پرداخت می شود.
وی اضافه كرد: شركت های بزرگ می توانند با صاحبان مزارع كوچك پرورش آبزی پروری قرارداد منعقد كنند و به ازای قرارداد تسهیلات بانكی به واحدهای كوچك تعلق گیرد.
منصوری افزود: در این راستا یك سرمایه درگردش برای شركت های بزرگ در نظر گرفته می شود و در این حالت از حساب آبزی پرور وام پرداخت می شود.
وی همینطور اظهار داشت: برای افزایش ظرفیت تولید و راندمان در صیادی با هماهنگی با شیلات، صیادان به سیستم ماهی یاب مجهز، و می توانند با استفاده از شناورهایی كه انبارهای سرد و بسته بندی دارند در آبهای دوردست به صیادی بپردازند.
معاون كارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: با این روند درآمد صیادان به حدی می رسد كه می توانند پول بیمه خویش را پرداخت كنند.
منصوری با اشاره به اینكه دستگاه های اجرایی برای صدور مجوزها، تلاش كنند گرهی را باز كنند، اظهار داشت: در پوشش بیمه ای از محل مشوق های بیمه ای دانش آموختگان دانشگاهی می توانیم استفاده نماییم و هر نفر جدیدی شاغل كنند معادل یك سوم دستمزد هر نفر با مشوق بیمه و یا یارانه دستمزد می دهیم.
وی بیان كرد: با عنایت به اینكه بعضی از مزارع پرورشی میگوی آبادان به علت پرداخت نشدن عوارض امور اراضی، از آنها خلع ید شده، تلاش می نماییم فرایند زمان خلع ید مزارع معادل یك فصل كاری عقب افتد تا تولیدكنندگان در این مدت بتوانند حق امور اراضی را پرداخت كنند.
منصوری همینطور اظهار داشت: در منطقه آزاد اروند گاهی اوقات تعارض و ناهماهنگی بین مناطق آزاد و سرزمین اصلی در حوزه روابط كار وجود دارد اما امكان هماهنگی اداره كار و منطقه آزاد با سرزمین اصلی باید به صورت حداكثری در این منطقه فراهم گردد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان هم در این جلسه اظهار داشت: الان ۱۲۰ مزرعه پرورش میگو در چوئبده آبادان به علل مختلف و نبود توجه با مشكل تولید و ركود روبه رو هستند.
سیدزین العابدین موسوی تغییر كاربری مزارع پرورش میگو را یكی از خواسته های تولیدكنندگان سایت پرورشی میگو در چوئبده آبادان بیان كرد و اضافه كرد: تولیدكنندگان با عنایت به اینكه تولید میگو در این سایت به صورت مستمر با مشكل بیماری لكه سفید روبه رو بوده و امكان تولید میگو در این مزارع نیست خواهان جایگزین شدن تولید ماهی به جای میگو هستند.
وی اضافه كرد: تغییر كاربری مزارع میگو می تواند زمینه اشتغال هشت هزار بیكار را آبادان را فراهم آورد اما با بروكراسی اداری و بانكی این كار تابحال عملی نشده است.
امام جمعه آبادان هم در این جلسه اظهار داشت: آبادان با وجود گذشت چند سال از آخر جنگ تحمیلی تابحال از امكانات زیرساختی محروم است و مردم با مشكلات عدیده ای روبه رو هستند.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اضافه كرد: الان بسیاری از واحدهای تولیدی شهرك صنعتی آبادان به علل مختلف تعطیل شده و افراد زیادی از جوانان بیكار شده اند.
وی با اشاره به اینكه آبادان ۱۱ هزار خانوار زیرپوشش كمیته امداد و بهزیستی هستند، افزود: بسیاری از خانواده های بی بضاعت زیرپوشش موسسات خیریه داریم و جوانان بیكار در این خانواده ها وجود دارد بنابراین توجه مسئولان در این حوزه مهم می باشد.
امام جمعه آبادان اظهار داشت: آبادان شهر مرزی است و مردم مرزنشین از كیان جمهوری اسلامی محافظت می كنند اما در ۵۰۰ متری ما داعش، وهابی تلاش می كند كه جوانان ما را تحریك می كند و در اعتراضات اخیر بخشی از این جوانان معترض افراد بیكار هستند بنابر این برای ایجاد اشتغال اولویت را به جوانان آبادان داده و تسهیلات كم بهره و ارزان قیمت در اختیار آنها قرار دهید.
سرپرست اداره كل شیلات خوزستان هم اظهار داشت: حدود ۲ هزار و ۳۰۰ هكتار سایت پرورشی ماهی و میگو فعال در آبادان و پنج هزار و ۵۰۰ هكتار مزارع پرورشی در خرمشهر وجود دارد كه سهم بسزایی در تولید و اشتغال خوزستان دارند.
غلامرضا افتخاری نسب با اشاره به خلع ید مزارع پرورشی آبادان اضافه كرد: خلع ید در كمیسیون ماده ۳۳ جهادكشاورزی و امور اراضی موقعه ای صادر می شود كه چند سال متوالی عوارض حق امور اراضی پرداخت نشود اخطاریه ارسال شده و وقتی به این اخطاریه توجه نشود خلع ید برای این اراضی صادر می شود.


1398/10/10
12:22:38
5.0 / 5
1816
تگهای خبر: اشتغال , بیمه , تعاونی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید