جزئیات نرخ بیكاری استان ها در پاییز 98

جزئیات نرخ بیكاری استان ها در پاییز 98 به گزارش كاروخدمت برپایه آمارهای مركز آمار، نرخ بیكاری پاییز سال جاری ۱۰.۶ درصد بود و بررسی جداول نشان داده است كه در این دوره ۱۳ استان نرخ بیكاری تك رقمی داشتند.


روند نزولی نرخ بیكاری در كشور ادامه دارد و بر اساس گزارش مركز آمار از میان ۲۷ میلیون و ۳۳۹ هزار نفر جمعیت فعال كشور، دو میلیون و ۸۹۳ هزار نفر بیكارند.
پاییز سال جاری از ۳۱ استان كشور، نرخ بیكاری در ۱۴ استان افزایش یافته و در ۱۳ استان نرخ بیكاری تك رقمی به ثبت رسید.
ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، گلستان، مازندران، مركزی و همدان هم استان هایی وجود دارند كه نرخ بیكاری در آنها كم شده است.
بر اساس این گزارش آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سیستان و بلوچستان، كردستان، كرمان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، هرمزگان و یزد بعنوان استان هایی محسوب می شوند كه نرخ بیكاری آنها رشد داشته است.
خراسان جنوبی و خراسان رضوی هر كدام به ترتیب با ۵.۴ و ۶.۳ درصد كمترین نرخ بیكاری را در پاییز سال جاری داشتند. بررسی جداول آماری نشان داده است كه نرخ بیكاری پاییز ۹۷ در خراسان جنوبی ۸.۴ درصد و خراسان رضوی ۹.۱ درصد بود.
همچنین نرخ بیكاری كرمانشاه و چهار محال و بختیاری هم هر كدام با ۱۶.۳ و ۱۶.۱ بیشترین نرخ بیكاری را داشتند. نكته قابل توجه در این دو استان این است كه بیشترین نرخ تورم را در مقایسه با دیگر استان ها دارند، اما این شاخص در كرمانشاه در پاییز گذشته ۱۸.۴ درصد و در چهار محال و بختیاری ۱۶.۳ درصد بود.


1398/10/19
23:13:27
5.0 / 5
2788
تگهای خبر: آمار , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید