یك مقام مسئول اعلام كرد:

شفافیت قراردادهای كارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط كار

شفافیت قراردادهای كارگران با راه اندازی سامانه جامع روابط كار كاروخدمت: مدیركل روابط كار و جبران خدمت وزارت كار، الكترونیكی شدن ثبت قراردادهای كار و تنظیم روابط كارگر و كارفرما را از مهمترین خاصیت های سامانه جامع روابط كار عنوان نمود.به گزارش كاروخدمت به نقل از صدا و سیما، در نشستی با حضور نمایندگان جامعه كارگری، نمایندگان كارفرمایان و مسئولان مربوط در استان كرمان، بر رفع مشكلات معیشتی كارگران همین طور مشكلات حقوقی كارفرمایان و سامان دادن به روابط كار تاكید گردید.
كورش یزدان مدیركل روابط كار و جبران خدمت وزارت كار با اشاره به اهداف راه اندازی سامانه جامع روابط كار برای الكترونیكی شدن ثبت قراردادهای كار و تنظیم روابط كارگر و كارفرما اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه و زیرسامانه های موجود در آن تقریباً همه خدمات حوزه روابط كار به صورت الكترونیكی و غیرحضوری انجام می شود.
یزدان افزود: كارگران و كارفرمایان جهت استفاده از خدمات این سامانه همچون ثبت شكایت و دادخواست ها باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت بازگشت و برای دریافت نام كاربری و رمز عبور اقدام نمایند و سپس می توانند شخصاً با ورود به سامانه جامع روابط كار به آدرس www. prkar.mcls. gov.ir از خدمات آن استفاده كنند.
در این جلسه همین طور اسماعیلی مدیركل تعاون كار و رفاه اجتماعی استان كرمان هم اظهار داشت: سالانه حدود ۴ هزار پرونده اختلاف بین كارگران و كارفرمایان در استان رسیدگی كه با راه اندازی سامانه جامع روابط كار روند رسیدگی ها تسریع و تسهیل می شود.


منبع:

1398/11/06
13:14:02
5.0 / 5
2518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید