مركز آمار اعلام كرد؛

رشد ۵ درصدی صدور پروانه راه اندازی ساختمان در تابستان امسال

رشد ۵ درصدی صدور پروانه راه اندازی ساختمان در تابستان امسال كاروخدمت: بر طبق اعلام مركز آمار ایران تابستان امسال 38 هزار و 393 پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری های كشور صادر شده كه نسبت به بهار 5.1 درصد و نسبت به تابستان سال قبل 14.8 درصد رشد نشان میدهد.


مركز آمار در تازه ترین آمار خود اعلام نمود: پیش بینی شده بود ۹۸ هزار و ۶۵۹ واحد مسكونی در پروانه راه اندازی ساختمان توسط كه توسط شهرداری صادر شده ساخته شود كه متوسط تعداد واحد مسكونی در هر پروانه راه اندازی ۲.۶ واحد بود.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان در تابستان امسال حدود ۱۷ میلیون و ۷۷۳ هزار مرمربع بود كه نسبت به بهار گذشته ۱، ۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل حدود ۰.۶ درصد افزایش دارد و متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۴۲۶ مترمربع بوده است.
رشد چهار درصدی صدور پروانه راه اندازی ساختمان در تهران
همچنین بر طبق این گزارش در تابستان امسال دو هزار و ۱۱۶ پروانه راه اندازی ساختمان در تهران صادرشده است كه نسبت به فصل گذشته حدود چهار درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل حدود ۲۶.۸ درصد كاهش را ثبت نمود.
پیش بینی شده بود كه در تابستان امسال ۱۴ هزار و ۵۴۰ واحد مسكونی در ازای پروانه های صادر شده در تهران از طرف شهرداری ساخته شود كه نسبت به بهار ۳.۹ درصد و نسبت به تابستان سال قبل ۳۰.۹ درصد كاسته شد و متوسط تعداد واحد مسكونی برای هر یك از این پروانه های راه اندازی ساختمان ۶.۹ واحد بود.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادرشده از طرف شهرداری تهران در تابستان امسال بیشتر از دو میلیون و ۶۶۷ هزار مترمربع بود كه در بهارگذشته حدود ۴، ۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل حدود ۳۱.۳ درصد كاهش نشان میدهد و متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود یك هزار و ۲۶۰ مترمربع بود.منبع:

1398/11/08
08:56:39
5.0 / 5
2663
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید