همراه با سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر؛

برگزیدگان بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر عرضه شدند

برگزیدگان بخش تجلی اراده ملی فیلم فجر عرضه شدند به گزارش كاروخدمت برگزیدگان بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور مسؤلان فرهنگی، هنری و كشوری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.مراسم پایانی بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور تعدادی از مسؤلان فرهنگی و هنری، كشوری و لشكری دوشنبه شب در تالار ایوان شمس برگزار و برگزیدگان این رویداد بزرگ هنری معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.

اهدای جوایز قوه قضائیه و سازمان زندان ها به فیلم خورشید

در بخش اول اهدای جوایز قوه قضائیه و سازمان زندان ها، هیأت داوران قوه قضاییه متشكل از سیدمحمدرضا خوشرو، مهدی افتخاری، علیرضا پاشایی، محمد شهریاری، امیر اكبرزاده، جواد طوسی و هیأت داوران سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی كشور متشكل از احمد افروز، حسن ضیا آذری، فرهاد درودگر عرضه شدند.
جایزه هیات داوران قوه قضائیه به سبب طرح دغدغه مندانه صدمه های اجتماعی و لزوم مشاركت در حل معضلات اجتماعی برای فیلم «خورشید» به مجید مجیدی اهدا شد.
جایزه هیات داوران قوه قضائیه توجه به صدمه های اجتماعی نوجوانان به فرزاد خوش دست كارگردان مستند «خط باریك قرمز» اهدا شد.

خوشدست از همكاری سازمان زندان ها در ساخته شدن مستند خود تشكر كرد و اعلام نمود كار بعدی خویش را هم با همكاری این سازمان خواهد ساخت.
هیأت داوران این قوه، از بازیگران نوجوان فیلم سینمایی خورشید قدردانی كرد و جوایزی به هنرمندان نوجوان این فیلم اهدا كرد.
در بخش بعدی، سازمان زندان ها هم جایزه خویش را به فرزاد خوشدست كارگردان مستند خط باریك قرمز اهدا كرد.
اهدای جوایز بنیاد شهید و امور ایثارگران به فیلم آبادان یازده- 60
در بخش بعدی هیأت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران متشكل از فرزاد مولازاده، سیدمرتضی حسینی و محمدتقی فهیم و هیأت داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، متشكل از هارون یشایایی، مجید كریمی، سیدجمال ساداتیان، كیانوش جهانپور و خسرو نقیبی عرضه شدند.
داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران، جایزه اول خویش را به سبب نمایش موفق مشاركت اقوام مختلف در دفاع مقدس جایزه خویش را به مهرداد خوشبخت كارگردان #آبادان_یازده_۶۰ اهدا كرد.
هیأت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران جایزه بعدی خویش را به سبب پرداخت نفس گیر جانفشانی های محافظان امنیتی كشور، به سعید ملكان برای #روز_صفر تقدیم كرد. او با حضور روی سن جایزه خویش را دریافت كرد.
جایزه وزارت بهداشت به فیلمهای مغز استخوان و درخت گردو
جایزه داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به سبب روایت ایثار مادرانه و عشق پدرانه جهت زندگی بخشی به كودكان و آینده سازان سرزمین به حمیدرضا قربانی كارگردان #مغز_استخوان اهدا شد.
جایزه بعدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به سبب تمركز بر یك داستان در حوزه سلامت و دغدغه مندی تصویر درست خانواده سلامت ایرانی به بهرنگ دزفولی زاده كارگردان فیلم #بی_صدا_حلزون اهدا شد.
جایزه بعدی این وزارتخانه به سبب تصویر از خودگذشتگی و ماندن بر اصول سپیدچامگان بر سر سوگند خود، به محمدحسین مهدویان برای #درخت_گردو اهدا شد.

انتظامی: جشنواره در كنار استعداد یابی یكی از وجوه سیاستگذاری است

در بخش بعدی مراسم رئیس سازمان سینمایی روی سن حاضر شد و با خیرمقدم به حضار، مسؤلان عالی رتبه و سینماگران، از همتی كه دستگاه های مختلف و سمن ها در شكوه بخشی به بخش جنبی جشنواره كه خود جشنواره ای مفصل و باشكوه شده سخن گفت و گفت: سال جاری تعداد زیادی از دستگاه های خواهان حضور در این بخش بودند.

«حسین انتظامی»ادامه داد: جشنواره در كنار استعداد یابی یكی از وجوه سیاستگذاری است و با گزینش ها، عملا اولویت ها گفته می شود. ضمن این كه حضور دستگاه ها در ساختار مسئولیت اجتماعی تعریف می شود. آنها از ظرفیت هنر آگاه هستند برای سینماگران این ظرفیت را به وجود می آورند.

وی اظهار داشت: سازمان ها و وزارتخانه های كشور می توانند هر چه زودتر الویت و موضوعات مورد نظرشان را اعلام كنند، تا جشنواره سال آینده فجر و دیگر فیلم ها بر مبنای آن ساخته شود.

وی در ادامه اضافه كرد: سال جاری تعداد زیادی از دستگاه های خواهان حضور در این بخش بودند.

انتظامی اضافه كرد: جشنواره در كنار استعداد یابی یكی از وجوه سیاستگذاری است و با گزینش ها، عملا اولویت ها گفته می شود.

وی اضافه كرد: ضمن این كه حضور دستگاه ها در ساختار مسئولیت اجتماعی تعریف می شود. آنها از ظرفیت هنر آگاه هستند برای سینماگران این ظرفیت را به وجود می آورند.
رئیس سازمان سینمایی از داوران بخش تجلی اراده ملی تشكر كرد و از دستگاه ها خواست جهت گیری های خویش را اعلام كنند تا برای تولیدات سال 99 سینمای ایران اثرگذار باشد.
وزارت تعاون، كار و رفا اجتماعی جایزه خویش را به سه فیلم اهدا كرد
در ادامه هیأت داوران وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، متشكل از نازنین فراهانی، ابراهیم صادقی فر، فیاض زاهد، عباس رافعی و هیأت داوران وزارت ورزش و جوانان متشكل از اعظم كریمی، شاهین مظفری و مجید توكلی عرضه شدند.
جایزه اول وزارت كار به غلامرضا موسوی تهیه كننده قصیده_گاو_سفید اهدا شد.
جایزه دوم وزارت كار به سبب توجه به صدمه های اجتماعی و مولفه های فرهنگ كار به شهرام مسلخی تهیه كننده #پدران اهدا شد.
جایزه سوم این بخش به سبب توجه به مولفه های فرهنگ كار و مسئولیت پذیری و اهمیت به سلامت جسم و روان به مجید برزگر برای ابر_بارانش_گرفته اهدا شد.
جایزه وزارت ورزش و جوانان به سه فیلم
جایزه وزارت ورزش و جوانان به سبب توجه به نقد استفاده از داروهای روان گردان و رفتارهای هنجارشكن به سالم صلولتی برای #پدران اهدا شد. مسلخی تهیه كننده این فیلم از حمایت بنیاد سینمایی فارابی در تولید این فیلم تشكر كرد.
جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان به سبب نگاه دغدغه مند به ازدواج و خانواده به هادی حجازی فر برای فیلمنامه آتابای اهدا شد.
جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان برای نگاه نو به ورزش بانوان در عرصه قهرمانی به سام كلانتری برای فیلم #جایی_برای_فرشته_ها_نیست اهدا شد.
فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی و فیلم های منتخب
در ادامه هیأت داوران فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی و هیأت داوران سازمان بهزیستی متشكل از مسعود آسیما، سعید بابایی، عباس حق شناس، پوران درخشنده عرضه شدند.
جایزه فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، به سبب زنده نگه داشتن راه جوانان غیور آبادان و خرمشهر، به حسن كلامی تهیه كننده آبادان_یازده_۶۰ اهدا شد.
همینطور جایزه این فراكسیون به سبب احترام و نگاه ویژه به فرهنگ و اقوام ایرانی به نیكی كریمی كارگردان فیلم آتابای اهدا شد كه او با حضور روی سن این جایزه را دریافت كرد.
جایزه سازمان بهزیستی كشور به سبب ترویج نگاه انسانی به كودكان كار و خیابان، به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.
جایزه بعدی سازمان بهزیستی به خاطر توجه به مقوله اشتغال معلولین و توجه به ناشنوایان به بهرنگ دزفولی زاده برای بی_صدا_حلزون اهدا شد.
داوران سازمان بهزیستی هم جایزه خویش را به گروه بازیگران كودك و نوجوان فیلم سینمایی خورشید اهدا كرد.
در بخش بعدی مراسم اختتامیه #تجلی_اراده_ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، آیتم طنز امیرحسین غیاثی از حواشی روزهای برگزاری جشنواره سی و هشتم برای حضار پخش گردید.
سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و آثار مدنظر
در ادامه هیأت داوران سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران متشكل از نرگس رجایی، سعید مرادی كیا، سیدحسین حقگو، هیأت داوران شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه متشكل از رضا میرزاخانی، میثم سلطانعلی، احسان سالم، هیأت داوران شركت سهامی بیمه ایران متشكل از سیدعلیرضا سادات میر، منصور صالحی، حامد افشارزاده، هیأت داوران انجمن ویرایش و درست نویسی متشكل از شراره خشكنابی، معین پایدار و احمد عبداله زاده عرضه شدند.
جایزه اول سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به سبب توجه ویژه به بازیافت پسماند و كودكان كار به مجید مجیدی و امیربنان تهیه كنندگان فیلم خورشید اهدا شد.
جایزه دوم این سازمان برای توجه به استفاده از پسماندهای شیشه ای و بازیافت، به بهتاش صناعی ها برای قصیده_گاو_سفید اهدا شد.
جایزه سوم سازمان مدیریت پسماند، به سبب توجه به كیسه های خرید پارچه ای به مجید برزگر برای فیلم دشمنان اهدا شد.
جهت استفاده از پیام های زیست محیطی، جایزه بعدی این سازمان به ساسان سالور تهیه كننده سه_كام_حبس اهدا شد.
جوایزه شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه
جایزه اول داوران شركت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، به سبب توجه به كودكان كار و مهاجرین به مجید مجیدی برای #خورشید اهدا شد.
جایزه دوم این شركت هم به بازیگران كودكان و نوجوان فیلم خورشید اهد اشد.
جایزه اول شركت سهامی بیمه ایران به سبب توجه به هوشیاری در مبارزه با فساد به بهروز شعیبی كارگردان فیلم روز_بلوا اهدا شد.
هیأت داوران انجمن ویرایش و درست نویسی برای توجه به خصوصیت های زبانی شخصیت ها، جایزه خویش را به مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم خورشید اهدا كرد.
سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در یك نگاه
سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال همزمان با گرامیداشت چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده اجرا شد.
در این دوره جشنواره، ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تكمیل كرده اند كه در بین فیلم های سینمایی، ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد. این جشنواره شامل بخش های مختلف؛ همچون مسابقه سینمای ایران یا سودای سیمرغ (فیلم های سینمایی داستانی/ پویانمایی فیلم های بلند داستانی كه دارای پروانه ساخت یا نمایش از سازمان سینمایی باشند و تا پیش از بهمن ۱۳۹۸ اكران عمومی نشده و در هیچیك از رویدادها و جشنواره های سینمایی داخلی و خارجی به نمایش در نیامده باشند)، نگاه نو (فیلم اول كارگردان: داستانی/ پویانمایی فیلمساز یا كارگردان اول، به هنرمندی اطلاق می شود كه برای ساخت یا نمایش فیلم سینمایی خود برای اولین بار، مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان سینمایی كسب كرده باشد و قبل از این اثری از وی بعنوان فیلم سینمایی اكران یا در رویدادهای داخلی یا خارجی معرفی نشده باشد)، مستند بلند، كوتاه داستانی (با زمان نمایش حداقل ۳ و حداكثر ۱۵ دقیقه)، مسابقه تبلیغات سینمای ایران و مسابقه تجلی اراده ملی است.
محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستكار، سیدمحمود رضوی و حسین كرمی در این دوره از جشنواره اعضای هیات انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول كارگردانان) بودند.
غیر از پردیس ملت بعنوان كاخ اصلی جشنواره كه محل نمایش فیلم ها برای اصحاب رسانه است، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران مال، پردیس سینمایی باغ كتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی كوروش، پردیس سینمایی كیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، سینماهای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بودند.1398/12/01
13:09:29
5.0 / 5
2520
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید