معاون وزیر كار خبر داد:

كاهش 19 درصدی صدمه شغلی در 10 ماهه سال جاری

كاهش 19 درصدی صدمه شغلی در 10 ماهه سال جاری به گزارش كاروخدمت معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در ۱۰ ماهه سال جاری ۳۷۰ هزار مورد از واحدهای تولیدی بخش صنعتی بازرسی شده است و نتایج نشان داده است كه صدمه شغلی ۱۹ درصد كاهش یافته است.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، «حاتم شاكرمی» در یازدهمین همایش ملی بهداشت كار تصریح كرد: باید مبحث صیانت و سلامت نیروی كار توسط همه دستگاه های دولتی و انجمن های صنفی در اولویت قرار گیرد.
وی اضافه كرد: نگرش ها به مبحث ایمنی و بهداشت كار متناسب با شرایط جدید و تغییر فرآیند كار باید از نگرش سنتی به نگرش نوین تغییر پیدا كند و این امر از راه اقدامات فرهنگی امكان دارد.
معاون وزیر كار با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ ایمنی اظهار داشت: باید با آموزش های نوین و توسعه مشاركت شركای اجتماعی برای تحقق این امر از همه ظرفیت های در اختیار به نحوی مطلوب استفاده نماییم تا مبحث ایمنی كار در اولویت های اساسی كارفرمایان و كارآفرینان قرار گیرد.
وی اضافه كرد: دولت در این حوزه اقدامات اساسی و گام های موثری برداشته است همچون این اقدامات توسعه مراكز تحقیقات تعلیمات و حفاظت فنی و بهداشت كار در هشت نقطه از كشور در جهت توسعه خدمات پژوهشی، آموزشی منطقه ای و دسترسی نیروی كار به امكانات پژوهش و آموزش ایمنی و بهداشت كار است.
شاكرمی تصریح كرد: تصویب «سند ملی كار شایسته» برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت كار و سلامت روحی و جسمی و كرامت انسانی نیروی كار از دیگر اقدامات مفید و موثر دولت در این حوزه است.
وی با تاكید بر لزوم همكاری و هم افزایی دانشگاه و صنعت در جهت ترویج فرهنگ ایمنی و بهداشت كار و ارتقای سطح اموزش، اظهار داشت: ما آمادگی داریم در جهت تحقق این امر از همه ظرفیت های در اختیار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی استفاده نماییم.
به گفته معاون وزیر كار، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تابحال حدود ۱۶ هزار مسئول ایمنی را آموزش داده است. همینطور در ۱۰ ماهه سال جاری بیشتر از ۲۰ هزار كمیته حفاظت فنی در واحدهای تولیدی و صنعتی كشور فعال گشته است.


1398/12/05
14:01:54
5.0 / 5
2383
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید