بر اساس گزارش مركز آمار؛

گوجه فرنگی و خیار ركورددار كاهش قیمت شدند

گوجه فرنگی و خیار ركورددار كاهش قیمت شدند به گزارش كاروخدمت بر مبنای اعلام مركز آمار، در بهمن ماه سال جاری قیمت ۹ قلم كالای خوراكی نسبت به دیماه كاهش یافته كه در میان آنها «گوجه فرنگی» و «خیار» به ترتیب با افت ۱۸.۴ و ۱۳ درصدی ركورد دار كاهش قیمت بوده اند.تهران - ایرنا - برپایه اعلام مركز آمار، در بهمن ماه سال جاری نسبت به ماه قبل متوسط قیمت «گوجه فرنگی» و «خیار» به ترتیب ۱۸.۴ و ۱۳ درصد كاهش و «پیاز» ۴۴ درصد افزایش یافته است.


بررسی جداول آماری نشان داده است كه حداقل و حداكثر قیمت «گوجه فرنگی» پنج هزار و ۵۳۵ تومان تا هشت هزار و ۴۹۱ تومان بوده است. بهای «خیار» هم بین سه هزار و ۹۵۰ تومان تا ۶ هزار و ۴۶۴ تومان در نوسان بود.
قیمت «گوشت گوسفندی» در بهمن ماه ۱.۴ درصد نسبت به ماه قبل كاهش پیدا كرد و بین ۷۴ هزار و ۴۵۰ تومان تا یكصد هزار و ۳۰۶ هزار تومان فروخته می شد.
بر اساس نتایج به دست آمده در این ماه، «پیاز» ۴۶.۲ درصد، «موز» ۹ درصد، «سیب زمینی» ۸.۸ درصد نسبت به ماه قبل افزایش قیمت داشته­ اند.
همچنین در یك ماه گذشته از بین ۲۴ قلم كالای خوراكی بهای ۹ قلم كالا كاهش یافته است.
بررسی ها نشان داده است كه در یك سال قبل مرغ ماشینی، سیب درختی و رب گوجه فرنگی به ترتیب ۹.۴، ۱۶ و ۸ درصد كاهش قیمت داشته اند.
در یك سال قبل پیاز با ۹۹.۷ درصد و چای بسته ای با ۸۷.۹ درصد بیشترین رشد قیمت را داشت.


1398/12/09
14:17:53
5.0 / 5
2235
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید