هدفگذاری ۳۰ میلیارد دلاری روابط تجاری ایران وتركیه

هدفگذاری ۳۰ میلیارد دلاری روابط تجاری ایران وتركیه به گزارش كاروخدمت مدیركل امور بین الملل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: موضوع دستیابی به حجم روابط تجاری سالیانه 30 میلیارد دلار با تركیه در نشست مدیران تعاونی ها، شركت ها و هلدینگ ها بمنظور توسعه روابط و همكاریهای اقتصادی و تجاری هدف گذاری شده است.


به گزارش روز شنبه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی «علی حسین شهریور» اشاره كرد: بر طبق سیاست توسعه صادرات، افزایش حجم مبادلات تجاری، ارتقای سطح بازاریابی محصولات در بازارهای بین المللی و حضور موثر بخش تعاونی، هلدینگ ها و شركت ها تحت پوشش صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی در عرصه تجارت بین المللی، نشست بررسی فرصت های همكاری اقتصادی و تجاری با تركیه با حضور رایزن بازرگانی و كارشناس اقتصادی سفارت این كشور در تهران و در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اجرا شد.
وی اضافه كرد: در این جلسه كه با حضور مدیران عامل و نمایندگان هلدینگ ها، شركت ها، تعاونیها و اتحادیه ها برگزار شد، اهمیت جایگاه دو كشور در منطقه و سابقه طولانی رابطه و اشتراكات فرهنگی و تاریخی ایران و تركیه مورد تاكید قرار گرفت.
شهریور افزود: حالا باتوجه به عضویت دو كشور در سازمان های " اكو " و " دی هشت " توسعه روابط اقتصادی دو كشور با حجم تجاری ۳۰ میلیارد دلار در سال هدف گذاری شده است.
به گفته وی، تركیه در میان پنج كشور نخست طرف تجاری ایران، یكی از شركای مهمی است كه ظرفیت های خوبی برای افزایش حجم تجارت با كشورمان دارد و از فعالان اقتصادی بخش تعاونی و هلدینگها خواست تا نسبت به تهاتر كالا، سرمایه گذاری و تولید كالاهای مشترك، برگزاری نمایشگاه های مشترك و تبادل هیات های تجاری با تركیه را در دستوركار قرار دهند و موانع مهم بر سر راه مبادلات تجاری با این كشور را برای پیگیری منعكس كنند.
" چنگیز گورسل " رایزن بازرگانی سفارت تركیه در تهران نیز در این جلسه روابط دو كشور را از نظر فرهنگی و اقتصادی مناسب توصیف كرد و اظهار داشت: امروز باتوجه به مكمل بودن اقتصاد دو كشور توسعه روابط اقتصادی دو جانبه اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به هدف گذاری برای حجم تجارت ۳۰ میلیارد دلار در سال، اضافه كرد: سفارت تركیه در تهران از هرگونه همكاری با فعالان اقتصادی برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی استقبال می كند.منبع:

1398/12/11
20:42:47
5.0 / 5
2350
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید