عضو شورای عالی كار در گزارش كاروخدمت:

جلسه دستمزد شورای عالی كار بدلیل كرونا این هفته برگزار نشد

جلسه دستمزد شورای عالی كار بدلیل كرونا این هفته برگزار نشد عضو شورای عالی كار با اشاره به اینكه جلسه كمیته دستمزد شورای عالی كار این هفته بدلیل ملاحظات ناشی از شیوع كرونا تشكیل نشد، اظهار داشت: پیگیر هستیم جلسه كمیته دستمزد هفته آینده اجرا شود.علی خدایی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت برگزاری جلسه دستمزد شورای عالی كار، گفت: جلسه شورای عالی كار را باید وزارت تعاون برگزار كند ما خواستار برگزاری جلسه هستیم منتهی مطابق با آخرین پی گیری های انجام شده، ظاهراً وزارت كار به سبب شیوع ویروس كرونا این هفته جلسه را برگزار نمی نماید.
عضو كارگری شورای عالی كار اضافه كرد: نه به سبب گسترش ویروس كرونا بلكه به سبب خاص بودن شرایط و ضرورت مدیریت شرایط كنونی، عدم برگزاری جلسه طی هفته جاری را می پذیریم اما ماهیت شورای عالی كار و افرادی كه حضور می یابند و نوع جلسه، به شكلی نیست كه نگران گسترش بیماری در آن جلسه باشیم. بنا بر این با توجه به این كه فرصتی هم نداریم، حتما پیگیر خواهیم بود كه جلسه دستمزد شورای عالی كار هفته آینده تشكیل گردد.
وی اضافه كرد: البته هنوز دعوت نامه ای از طرف وزارت كار برای ما ارسال نشده است اما ما با مسئولان وزارتخانه صحبت و دغدغه هایمان را مطرح كرده ایم.
خدایی درباره تصمیم كمیسیون تلفیق مجلس در خصوص افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حداقل حقوق كارمندان در سال آینده و تأثیر احتمالی آن بر تصمیم شورای عالی كار در تعیین حداقل دستمزد سال آینده حقوق بگیران تامین اجتماعی اظهار داشت: ابتدا باید منتظر باشیم كه این تصمیم به تأیید شورای نگهبان هم برسد و نمی توان هنوز پیش داوری كرد. از آن گذشته با توجه به این كه نحوه تعیین دستمزد كارگران كاملاً متفاوت با نحوه تعیین دستمزد كارمندان دولت بوده و میزان دریافتی كارگران قابل مقایسه با دریافتی كارمندان دولت نیست و روال متفاوت می باشد، بطور قطع ما برنامه خودرا دنبال خواهیم كرد و آن هم جبران قدرت خرید كارگران است.
وی اشاره كرد: پس از شروع جلسات دستمزدی شورای عالی كار، می توانیم در مورد ارقام و درصد افزایش اظهارنظر نماییم برای اینكه باید نظر قطعی دولت و كارفرماها را بشنویم و بعد نتیجه را اعلام نماییم.

 


منبع:

1398/12/14
21:31:56
5.0 / 5
2183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید