مركز آمار:

بهار سال جاری ۶۶ درصد خانوارها حداقل یك سفر داشتند

بهار سال جاری ۶۶ درصد خانوارها حداقل یك سفر داشتند به گزارش كاروخدمت بر مبنای آخرین گزارش مركز آمار از حدود ۲۵ میلیون خانوار كشور، ۶۶ درصد خانوار در بهار ۱۳۹۸ حداقل یك سفر داشته اند كه نسبت به بهار گذشته ۲.۲ درصد كاهش داشته است.


مطابق آمار بهار گذشته در مجموع ۱۰۳ میلیون سفر انجام شده است كه در مقایسه با بهار سال قبل ۹ درصد كاهش داشته است.
همچنین در این دوره از ۱۰۲ میلیون سفر بومی، ۴۶ درصد آن اقامت شبانه بوده است. استان های خراسان رضوی، مازندران، تهران، فارس، گیلان، اصفهان، كرمانشاه، كرمان، هرمزگان و خوزستان مقصد بیشترین سفرهای با اقامت شبانه در بهار سال جاری بوده اند.
بر اساس این گزارش گیلان، مازندران، كرمانشاه، تهران، فارس، گلستان، قزوین، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و اصفهان مقصد بیشترین سفرهای بدون اقامت شبانه در بهار ۱۳۹۸ بوده اند.
نتایج آمارها نشان داده است كه ۶۰ درصد سفرها در بهار سال جاری با هدف دیدار دوستان، ۲۲ درصد برای گردش و تفریح است. سفرهای با هدف درمان و زیارت هم به ترتیب هشت و هفت درصد سفرها را به خود اختصاص داده اند. تنها سه درصد از سفرها در این دوره با هدف آموزش، خرید و كسب و كار انجام شده است.
براساس این گزارش در سفرهای داخلی ۷۴ درصد در خانه بستگان و آشنایان، ۹ درصد در آپارتمان اجاره ای، هفت درصد در ویلا و آپارتمان شخصی، سه درصد در چادر، كمپ شاخصی و اقامتگاه عمومی، ۲ درصد در اقامتگاه سازمانی بوده است.


1398/12/19
22:56:17
5.0 / 5
2396
تگهای خبر: آمار , خرید , سازمان , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید