شریعتمداری:

جلسه تعیین دستمزد كارگران چهارشنبه

جلسه تعیین دستمزد كارگران چهارشنبه به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: جلسه آینده شورای عالی كار برای تعیین دستمزد كارگران در سال ۹۹ چهارشنبه انجام می شود.


«محمد شریعتمداری» شامگاه دوشنبه بعد از اختتام اولین جلسه شورای عالی كار كه برای تعیین دستمزد برگزار شد، اظهار داشت: الان در تامین حداقل معیشت كارگران عقب ماندگی داریم و این مساله به دوران جنگ تحمیلی و عدم تعیین جلسه تعیین مزد برای مدت ۶ سال باز می گردد.
وی ادامه داد: از سال ۹۲ سعی كردیم این عقب ماندگی را جبران نماییم اما با وجود شرایط اقتصادی، تحریم های ظالمانه و پایین آمدن ارزش پول ملی كه سبب رشد شاخص تولید و افزایش بهای كالا شده این مهم محقق نشده است.
وزیر كار اشاره كرد: تلاش میكنیم به شرایط مطلوب برای تامین حداقل معیشت كارگران نزدیك شویم و در این راه باقی بمانیم.
وی بیان كرد: در دنیا تامین هزینه زندگی كارگران تنها از محل حداقل دستمزد نیست و این تنها در قسمتی از كشورهای توسعه یافته است كه ۷۰ درصد زندگی كارگران از این محل تامین می شود.
شریعتمداری اظهار داشت: باتوجه به اعمال تحریم ها و شیوع ویروس كرونا كه حیات بنگاه های اقتصادی به خصوص بنگاه های خرد و كوچك را تحت تاثیر قرار داده است، باید علاوه بر معیشت كارگران حیات این بنگاه ها را هم مدنظر قرار دهیم و در مجموع به جمع بندی مناسب برسیم.
به گزارش كاروخدمت به نقل از ایرنا، نشست شورای عالی كار با موضوع تعیین حقوق و دستمزد كارگران در سال ۹۹ عصر امروز با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و نمایندگان كارگران و كارفرمایان به صورت حضوری در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی انجام شد.منبع:

1398/12/28
23:42:24
5.0 / 5
2405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید